Hlavní navigace

Volby na Facebooku skončily. Nové podmínky užívání sítě budou přijaty

25. 4. 2009

Sdílet

Volby na Facebooku skončily: 75% hlasujících řeklo ANO na přijetí nových podmínek užívání

 

Po neúspěšném zavedení nových podmínek užívání služeb Facebooku a následné dvouměsíční intenzivní snaze je pozměnit dle představ uživatelů proběhlo virtuální referendum o jejich přijetí. Mark Zuckerberg, generální ředitel sítě Facebook, začal volby prohlášením na svém oficiálním blogu. Členové sítě měli možnost hlasovat pro jednu ze dvou alternativ:

A)Pro zachování aktuálních poměrů na společenské sítí

B)Pro přijetí nového balíku pravidel, který je oficiálně pojmenován jako „Základní principy Facebooku a vyjádření práv a zodpovědnosti".

Tato nová pravidla prošla třicetidenním obdobím, kdy měli všichni uživatele možnost vyjádřit svůj názor ohledně jejich obsahu a případně navrhnout jejich úpravu.

Voleb se však zúčastnil velmi malý počet uživatelů společenské sítě. Z celkových 200 miliónů hlasovalo pouze 600 000. V tomto malém vzorku členů však vyjádřilo své ANO pro nové podmínky užívání okolo 75% hlasujících.

Na oficiálním blogu Facebooku byla po volbách zveřejněná zpráva vyjadřující naději, že další volby budou mít větší účast uživatelů. Výsledek voleb zde byl zhodnocen ale kladně a bylo oznámeno, že nové podmínky užívání budou brzy zakomponovány do společenské sítě.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?