Hlavní navigace

VPN a dva porty WAN nabízí směrovač TL-ER6020

20. 12. 2012

Sdílet

TL-ER6020

Integrovaná podpora serveru VPN umožní uživatelům vzdálené a vysoce bezpečné připojení do vnitřní firemní sítě, a to odkudkoli, kde je dostupné internetové připojení. Zaměstnanci tak mohou bez problémů přistupovat na vnitřní firemní servery, které jsou jinak z internetu nedostupné, a pracovat například z domova či na cestách.

Spolehlivost připojení v oborech, kde jsou výpadky připojení nemyslitelné, zajistí dva porty WAN, díky nimž může být síť připojena na dva nezávislé poskytovatele připojení. TP-Link TL-ER6020 najde uplatnění především v malých a středních podnicích, hotelech a obecně všude tam, kde je potřeba efektivní a bezpečné řešení vzdáleného připojení s vysokou spolehlivostí a snadnou správou.

Výkon optimalizovaný pro VPN
Směrovač TL-ER6020 podporuje protokoly IPsec, PPTP a L2TP pro VPN, a to jak v režimu klient, tak i jako server, kdy dokáže zajistit bezpečné připojení do firemní sítě odkudkoli z internetu.

Zásluhou hardwarového stroje VPN dovoluje směrovač spravovat naráz až 50 spojení IPsec VPN typu LAN-to-LAN či klient-to-LAN. Šifrovat data procházející VPN umožňuje s využitím protokolů DES, 3DES, AES128, AES192 a AES256. Autentizace probíhá na základě protokolu MD5 či SHA1.

Výměnu bezpečnostních klíčů umožňuje směrovač provádět jak manuálně, tak prostřednictvím protokolu IKE, kdy může pracovat v režimu main nebo aggresive.

Bezpečnostní funkce
Pro ochranu před externími hrozbami je směrovač vybaven automatickou detekcí a blokováním útoků typu DoS, mezi něž řadíme například úmyslné zahlcení pakety, TCP scanning či ping smrti (Ping of Death).

Model je vybaven rovněž jedním hardwarovým portem umístěným v demilitarizované zóně, který správcům umožní snadné zapojení veřejných serverů bez zásahu do vnitřní sítě.

Ve vnitřní síti pak může administrátor jedním kliknutím zakázat vybrané webové stránky, komunikační nástroje (rychlé zprávy) či sítě typu peer-to-peer, které mohou síť výrazně zatížit. Zaměstnancům lze také zabránit v používání specifických služeb využívajících protokoly jako FTP, HTTP či SMTP.

Vysoká propustnost
Směrovač TL-ER6020 je vybaven dvěma porty WAN pro připojení k internetu. Zařízení tak dokáže zajistit bezproblémový přístup k internetu i při výpadku jednoho z poskytovatelů. To je důležité zejména v oborech, které jsou na internetu zcela závislé. Pří výpadku poskytovatele tak firma může pracovat bez přerušení.

Inteligentní rozdělení síťové zátěže (load balancing) zase dokáže zabezpečit distribuci dat skrze obě připojení najednou a využít tak výhody duálního připojení k internetu či externí síti. Pro optimální využití propustnosti může administrátor nastavit maximální propustnost pro vybrané IP adresy či omezit počet navázaných relací.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?