Hlavní navigace

Vyhlášení tržeb Intelu: v cestovní mapě je nová řada

27. 4. 2018

Sdílet

Tahle řada bude debutovat v důsledku zpoždění sériového 10nm výrobního procesu až do roku 2019. Přesto však Intel řekl, že menší objemy svého 10nm procesoru Cannon Lake dodá na trh již nyní.

Intel oznámil nadprůměrné čtvrtletní zisky ve výši 4,5 miliardy dolarů, což je 50procentní nárůst oproti stejnému kvartálu před rokem, jakož i rekordní tržby ve výši 16,1 miliardy dolarů. „Po rekordním roce 2017 je první kvartál silným startem,“ nechal se slyšet Brian Krzanich, výkonný ředitel společnosti.

Tržby společnosti znovu pozvedala divize Data Center Group, která ohlásila 23procentní skok příjmů na 5,2 miliardy dolarů. Divize Non-Volatile Memory Solutions Group, která má na starosti flashové paměti a Optane, rostla o 20 procent na 1 miliardu. Client Computing Group (CCG), zaměřená na PC, je s tržbami 8,2 miliardy dolarů stále největší, ale tenhle byznys rostl jen o 3 procenta. I přesto jde o důkaz stabilizace trhu PC jako celku.

Dané divizi se však prozatím nepodařilo nastartovat velkoobjemovou výrobu 10nm čipů Core, byť maloobjemové dodávky už započaly. Produkci ve velkém však společnost odložila někdy na rok 2019 oproti druhé polovině roku 2018, což bylo období, které bylo v cestovní mapě původně. Intel tak bude i nadále pokračovat v „procesních optimalizacích a architektonických inovacích“ svých dosavadních 14nm řad, a to jak pro datacentra, tak pro klientské produkty, a to po zbytek roku 2018.

Jedněmi z těchto čipů budou podle Krzaniche Whiskey Lake pro klientská PC. Představitelé Intelu nenabídli žádné další detaily, ale podle dostupných zpráv může mít Intel na konec roku nachystány další mobilní čipy typu „4+2“ a „8+2“. Pro servery se pak koncem roku objeví čip „Cascade Lake.“

Na druhý kvartál očekává Intel tržby ve výši 16,3 miliardy dolarů, což by byl 10procentní nárůst oproti stejnému čtvrtletí o rok dříve.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?