Hlavní navigace

Vylepšenou variantu BizTalk Serveru představil Microsoft

30. 4. 2009

Sdílet


BizTalk Server 2009 přináší funkce, které podle výrobce zákazníkům umožní efektivněji integrovat nesourodé systémy, zvyšují konektivitu v rámci celého podniku a nabízejí rychlejší výměnu dat napříč platformami. Výsledkem je zvýšená efektivita a úspory provozních nákladů.
Novinka mimo jiné rozšiřuje podporu pro Windows Server 2008, Microsoft Visual Studia 2008 a Microsoft SQL Server 2008. Varianta Enterprise Edition navíc nabízí podporu i pro virtualizační technologii MS Hyper-V dovolující spouštění neomezeného počtu virtualizovaných instancí.
Pro BizTalk Server 2009 jsou dostupné i adaptéry vyvinuté na míru konkrétním oborům podnikání pro efektivnější propojení interních systémů a jejich napojení na systémy obchodních partnerů. Například umožňují firmám rychle a snadno přistupovat k datům z mainframů, databází, aplikací třetích stran i snímačů RFID čipů za využití dobře známých a snadno spravovatelných nástrojů, které přinášejí jednodušší a přehlednější infrastrukturu a s ní spojené nižší náklady.

BizTalk Server 2009 svým uživatelům nabízí mimo jiné:
•Jednoduchou, cenově dostupnou konektivitu založenou na SOA architektuře. Díky novým a vylepšeným konektorům poskytuje BizTalk Server 2009 zvýšenou interoperabilitu zajištěnou více než 25 oborovými adaptéry, které usnadňují napojení na důležité podnikové aplikace, mezi kterými nechybí SAP, PeopleSoft, JD Edwards, Siebel a Oracle E-Business Suite.
•Zvýšenou produktivitu vývojářů. BizTalk Server dále vylepšuje podporu vývoje v prostředí Visual Studio 2008 nabídkou nových integrovaných funkcí včetně vizuálního debuggování, jednotkového testování a přístupu k artefaktům kódu. Výsledkem je usnadnění náročných integračních projektů a přístupnost pro početnější řady vývojářů, kteří dokážou rychle dodat nové podnikové aplikace založené na oborových standardech.
•Větší přehled o datech a aktivitách. Vylepšený nástroj Business Activity Monitoring (BAM) usnadňuje sběr důvěryhodných dat a zjednodušuje přístup k podstatným informacím.
•Možnost využít výhody virtualizace. BizTalk Server 2009 běžící na Windows Serveru 2008 s podporou technologie Hyper-V nabízí firmám možnost využít ověřené výhody virtualizace, které zahrnují snížení provozních nákladů, konsolidaci produkčních serverů a zkvalitnění dostupnosti aplikací a nepřetržitého provozu.
•Snadná řešení založená na technologii RFID. Funkce zaměřené na technologii RFID snižují nutnost náročného zákaznického kódování pro různé typy zařízení. Nyní mohou firmy snadno rozšířit podporu RFID v rámci své mobilní infrastruktury a využít výhod vylepšených standardů, jako je Tag Data Translation (TDT), EPC Information Services Standard (EPCIS) a Low Level Reader Protocol (LLRP).
•Jednodušší řízení životního cyklu aplikací (ALM). BizTalk Server se nyní účastní plného vývojového cyklu aplikací díky začlenění nových funkcí projektového řízení, testování a nasazení aplikací, které rozšiřují možnosti řízení životního cyklu aplikací nabízené řešením Microsoft Visual Studio Team System 2008. Výsledkem je rychlejší průběh vývoje od zadání do nasazení nové aplikace při současném zvýšení kvality.
BizTalk Server 2009 bude k dispozici v devíti jazykových verzích (zjednodušená čínština, tradiční čínština, angličtina, francouzština, němčina, italština, japonština, korejština a španělština) od 1. května 2009 a je nabízen ve čtyřech verzích: Enterprise, Standard, Branch a Developer.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?