Hlavní navigace

Výpočetní infrastrukturu jako službu začala na platformě Cisco nabízet společnost GTS

30. 6. 2011

Sdílet

Součástí implementované architektury jsou Cisco UCS C-Series Rack-Mount servery, schopné vypořádat se s proměnlivým zatížením. Fyzicky jsou servery umístěny v datových centrech GTS v Praze a ve Varšavě. K zajištění konektivity mezi servery využívá GTS switche Cisco Nexus 2000, které ve spojení s Cisco Nexus 5000 poskytují efektivní a vysoce škálovatelný Gigabit Ethernet. O směrování se starají routery Cisco ASR 1000, zatímco bezpečnost zajišťují routery Cisco ASA 5500 a 5800.

Nové řešení Virtual Hosting umožňuje zákazníkům přesný a dynamický výběr, alokaci a přesouvání výpočetních zdrojů podle toho, kdy a kde jsou právě potřeba. Představuje tak podle výrobce radikální změnu ve financování a implementaci výpočetních a úložných zdrojů.

Budou jej moci využívat zákazníci v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Slovensku. V závislosti na vybraném nastavení mohou klienti ovládat operační systém nebo jednotlivé aplikace, aniž by se museli starat o infrastrukturu. Nabídka Virtual Private Server je určená hlavně pro menší společnosti, zatímco Virtual Hosting Environment využijí hlavně velké podniky a subjekty z veřejného sektoru.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?