Hlavní navigace

Vysokorychlostní 3G síť od Vodafonu nyní i v Ostravě a na měsíc zdarma

22. 7. 2010

Sdílet

Rychlým mobilním internetem bylo pokryto 99 procent populace tohoto města včetně oblasti Plesné, Slezské Ostravy, Hrabové, Poruby i Krásného pole a celkem už Vodafone svou 3G sítí pokrývá téměř pětinu populace České republiky.

„Při výstavbě vysokorychlostní 3G sítě jsme kladli velký důraz na její optimalizaci tak, abychom zaručili maximální kvalitu nabízených hlasových a datových služeb,“ říká Pavel Kos, viceprezident pro technologie Vodafonu Česká republika a dodává: „Technici Vodafonu najezdili po Ostravě při testovacím měření a optimalizaci sítě více než 1200 km. Nejnáročnější byla instalace technologie na těžní věž dolu Michal.“

Do konce letošního roku má Vodafone v plánu 3G signálem pokrýt celkem 60 měst a obcí, včetně všech krajských metropolí. Do konce září 2010 by měla být pokryta následující krajská města: Olomouc, Hradec Králové, Zlín, Plzeň, Ústí nad Labem a Liberec a další města a obce jako Příbram, Napajedla, Otrokovice, Starý Plzenec, Jablonec nad Nisou, Chlumec, Sokolov a Prostějov.

Datový tarif Připojení na stálo, který je vhodný pro surfování a stahování většího množství dat, si nyní mohou zákazníci v Ostravě vyzkoušet na jeden měsíc zdarma. Když se ho poté rozhodnou dále využívat, získají praktický USB modem pro připojení k internetu v notebooku za zvýhodněnou cenu 77 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?