Hlavní navigace

Vyzkoušeli jsme: Honor 50

7. 1. 2022

Sdílet


Už bez nejrůznějších omezení, které americká administrativa naložila na některé čínské značky se vrací do hry kdysi jedna z nejprodávanějších značek mobilních telefonů na světě – Honor.

Čili zásadní zprávou o novém smartphonu Honor 50 je, že tu najdete všechny aplikace, na jaké jste u androidích telefonů zvyklí, tedy i ty z dílny Googlu bez nutnosti nějakého obcházení jejich stahování z nejrůznějších serverů.

Druhá zásadní zpráva je, že jde pořád povedený kousek hardwaru a že Honor nic z vývoje a výroby telefonů nezapomněl. Je ale třeba přiznat, že Honor 50 je vlajková loď výrobce (tedy do doby, než představí svůj první rozkládací telefon, což se stane příští týden). Takže jaksi vlastně očekáváte vysokou úroveň.

K tomu je nutné připočítat rychlonabíjení, které doplní prázdnou baterii u mobilu za zhruba 30 minut. Ono se to nezdá, ale to je fantastická věc, zvláště, když třeba váš předchozí telefon nezvládal ani výkon 30 W a nabíjení mu trvalo i třeba hodinu a půl. Baterie sice není nijak zásadně veliká (4500 mAh), ale díky dobré správě provozu vydrží bez problému celý den. A kdyby náhodou ne, je tady jako bonus v prodejním balení 66 W nabíječka, se kterou toho nabijete hodně, nejen tento telefon.

Za mne je trošku slabší displej, kde bych očekával větší rozlišení a u vlajkové lodi bych rozhodně ocenil nějakou ochranu proti vodě. Stejně tak nechápu návrat k zakřivenému displeji, který není pro většinu aplikací praktický. Fotografie umí Honor 50 vynikající, ale občas zejména v horším světle se ptáte, kam se poděla ta schopnost dělat supernoční fotky?

O výkon se stará osmijádrový čipset Qualcomm Snapdragon 778G a grafikou Adreno 642L, a potom podle model šest nebo osm GB RAM a uvnitř 128 či 256 GB paměti. SD kartu do telefonu nenarvete.

Kdyby se vám zdálo, že to je telefon velmi podobný přístroji Huawei nova 9, tak se určitě pletete, protože tyhle dvě firmy už přeci nemají spolu nic společného.

Ze síťových komponent tu najdete všechno, co potřebujete, od podpory 5G a Wi-Fi 6 až po všechny možné lokalizační platformy, zvukové kodeky, NFC atd.

Otázka je, jestli Honor, který vždycky sázel na kompetitivní cenu, nenasadil tentokrát laťku poněkud vysoko. Přeci jen 11,5 tisíce za slabší případně 13 tisíc za dražší verzi není zrovna pod tržními zvyklostmi.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?