Hlavní navigace

Windows 7 a Windows phone byly včera oficiálně uvedeny v ČR, Windows Server 2008 R2 na představení u nás zatím čeká

23. 10. 2009

Sdílet

Na pultech obchodů jsou od včerejšího rána k dostání počítače s novým operačním systémem Windows 7 a chytrá mobilní zařízení Windows phone s novým operačním systémem Windows Mobile 6.5. Souběžné uvedení obou produktů na trh není podle zástupců Microsoftu náhodné. Svět osobních počítačů a mobilních telefonů spolu propojuje stejný důraz na jednoduchost používání a dokonalá vzájemná komunikace.

Na příchod nové generace operačních systémů Microsoft Windows pro osobní počítače i mobilní zařízení se připravovali výrobci počítačů a telefonů, tvůrci aplikací i prodejci. Na nová Windows čekali i samotní uživatelé, kteří se podíleli na jejich vývoji používáním testovacích verzí a následnou zpětnou vazbou. V Česku jich byly desetitisíce a tři české firmy – Profitech Food, Twinscomp a Heap - přijal Microsoft do úzkého okruhu společností, které Windows 7 testovaly před jejich oficiálním uvedením na trh v reálném provozu. S nasazením systému Windows 7 v těchto případech pomáhali partneři Microsoftu, společnosti AutoCont a Daquas.

Celý vývoj Windows 7 se podle zástupců Microsoftu od počátku soustředil na způsob, jakým uživatelé pracují s informacemi a byly brány v úvahu připomínky milionů uživatelů i velkých organizací. Přepracované uživatelské rozhraní má umožnit pracovat rychleji a například nedávno otevřené dokumenty či navštívené webové stránky je možné otevřít na dvě kliknutí myší.

Microsoft očekává, že se do konce roku 2010 prodá v ČR více než 1 milion počítačů s Windows 7.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?