Hlavní navigace

Windows 7 a Windows Server 2008 R2 jdou do výroby

24. 7. 2009

Sdílet

Windows 7 a Windows Server 2008 R2 míří do výrobyMicrosoft oznámil ukončení vývoje operačního systému Windows 7 a serverového operačního systému Windows Server 2008 R2 a uvolnil oba produkty do výroby. Výrobci počítačů, počítačových komponent a softwaru zároveň zahájili finální přípravy svých produktů na příchod nové generace Windows pro osobní počítače i podnikové servery.

Na vývoji Windows 7 i Windows Serveru 2008 R2 se v rámci programu Customer Experience Improvement Program (CEIP) podílelo více než deset milionů uživatelů, zákazníků a partnerů společnosti Microsoft. Významnou roli při testování a finalizaci produktů sehrála také skupina beta testerů, kteří prostřednictvím svých odborných podnětů a zpětné vazby pomohli úspěšně dovést oba systémy až do dnešní finální podoby.

Na trh oba produkty oficiálně zamíří 22. října 2009, české verze budou dostupné v obchodech od 31. října. Zákazníci využívající hromadné licence budou s finální verzí obou produktů moci pracovat už v průběhu září.

Windows 7 domácím uživatelům dle Microsoftu přinášejí větší důraz na uživatelské pohodlí, spolehlivost a multimédia. Novinkou je například začlenění funkce zálohování mezi bezpečnostní funkce, jejichž využívání Windows pravidelně kontrolují a aktivně uživatelům nabízejí. Windows 7 přináší i přepracované uživatelské rozhraní, které lépe dle výrobce odpovídá rozšíření širokoúhlých displejů a aktivitě domácích uživatelů.

Více informací o systémech Windows 7 a Windows Server 2008 R2 naleznete na oficiálních stránkách produktů www.Windows7.com a http://www.windowsserver2008.com. Zajímavé informace o Windows 7 najdete rovněž na týmovém blogu http://windowsteamblog.com.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?