Hlavní navigace

Windows 7 má nakročeno k ovládnutí trhu, pomůže mu v tom rapidní růst prodeje počítačů

6. 3. 2010

Sdílet

2010: Trh počítačů čeká rapidní růst, na kterém vydělá Windows 7

Windows 7 se od svého uvedení na trh loni v říjnu stává pro Microsoft stále více touženým snem, který se manažerům a akcionářům redmondského giganta zdá již pár let. V nejbližších týdnech zřejmě přijde zpráva o prodeji licence nového operačního systému s pořadovým číslem 100 000 000. Tato meta navíc rozhodně nebude poslední. S hospodářským oživením totiž rychle roste prodej nových počítačů. V roce 2010 by měl tento nárůst dosáhnout až dvaceti procent. Vyplývá to z prognóz průzkumné společnosti Gartner.

Čtěte také: Windows 7 se již "inflitrovaly" na 90 milionů počítačů, a šíří se dál

Analytici odhadují, že by se letos mohlo prodat celkem 366,1 milionů nových počítačů, což je o celých šedesát milionů více než loni. Hlavním tahounem růstu mají být notebooky a v menší míře i mobilnější netbooky. Oproti tomu růst prodeje klasických stolních počítačů bude minimální.

Růst prodeje laptopů, jejichž výkon obvykle postačuje na provoz Windows 7, hraje do karet Microsoftu. Ten díky smlouvám s výrobci počítačů a distributory, efektivní reklamní kampaní a také poměrně nízkou cenou (v porovnání s předešlými operačními systémy) zřejmě dostane Windows 7 na drtivou většinu počítačů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?