Hlavní navigace

Předvolební kampaň se přesouvá na internet, šéf TOP 09 spouští web S Karlem

6. 3. 2010

Sdílet

Schwarznberg láká voliče na nový web S Karlem

Předseda strany TOP 09 Karel Schwarznberg chce oslovit mladé voliče, na které je zaměřen jeho nový web S Karlem. Na stránkách mohou uživatelé klást dotazy prostřednictvím elektronické pošty, na které bude "Karel" občas hromadně odpovídat před kamerou a výsledný videozáznam bude umístěn na web. Nadšenci zde také mohou posílat vlastní videa na téma "Řiďte svůj život sami".

Další náplní webových stránek budou speciální "dobrodružné" hry. S pomocí GPS zařízení mohou hráči hledat v ulicích Prahy ukryté schránky s útržky příběhu z české historie. Touto zábavnou formou chce Schwarzenberg vzbudit u mladých lidí zájem o historii i politiku. „Našim cílem je nabídnout dialog a rozpoutat společenskou debatu. Rozhodli jsme se používat prostředky, které jsou součástí našeho běžného života. Nabízíme lidem možnost hrát hru v ulicích hlavního města, natáčet videa, debatovat nad pivem s Karlem Schwarzenbergem nebo prostě jen nosit tričko S Karlem“, řekl jeden z autorů projektu Martin Kotas.

Spuštění webu S Karlem jasně ukazuje na další přenos předvolebních kampaní na internet, který se tak začíná pomalu stávat centrem politického dění.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?