Hlavní navigace

Windows 7 slaví 100 milionů prodaných licencí

4. 5. 2010

Sdílet

Za první půlrok po uvedení nového operačního systému Windows 7 na trh prodal Microsoft celosvětově již přes 100 milionů licencí tohoto systému. Windows 7 se tak podle jeho vyjádření staly nejrychleji prodávaným operačním systémem v historii.

Z důvodu snadného přechodu na nový operační systém uvolnil Microsoft minulý týden společně se společností ChangeBASE také nový nástroj pro malé a střední podniky s názvem AOK for Small and Midsize Businesses (AOK4SMB). Ten jim umožňuje otestovat kompatibilitu starších aplikací s operačním systémem Windows 7 Professional  a zjednodušuje přechod na nový systém při zajištění plné kompatibility stávajících systémů používaných ve firmě. Nástroj AOK4SMB bude dostupný na adrese http://www.aok4smb.com až do konce července 2010 zadarmo.

Microsoft uvolnil také novou verzi Virtual PC, která nevyžaduje hardwarovou podporu virtualizace. Zákazníci tak mohou využít funkce Windows XP Mode, která je součástí systému Windows 7 ve verzích Professional, Enterprise, Ultimate a vyšších, i na starších počítačích. Ta jim umožňuje provozovat starší aplikace ve virtuálním prostředí systému Windows XP Professional.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?