Hlavní navigace

Americká vláda chce vyšetřovat Apple kvůli Flashi

4. 5. 2010

Sdílet

Podle listu New York Post se americké ministerstvo spravedlnosti přetahuje s tamní obchodní komisí o to, kdo podá na Apple dříve stížnost za monopolní chování. Pokud by vyšetřování opravdu začalo, mohlo by vést k závratným pokutám (jak se o tom již v minulosti přesvědčil Microsoft nebo Intel). Problém se točí okolo politiky Apple, která na svou platformu odmítá vpustit Flash od Adobe (ale také Javu nebo SilverLight).

"Tito lidé podle našeho zdroje stojí jen několik dnů od rozhodnutí, zda podat žádost o začátek prošetřování celé věci. Toto vyšetřování by se mělo zaměřovat na to, zda Apple ilegálně neomezuje konkurenci," napsal New York Post.

Americkým vládním agenturám se prý také nelíbí, že vývojáři jsou postaveni před rozhodnutí, zda tvořit aplikace, které poběží jen na platformě Apple, nebo vyvíjet programy, které poběží na více jiných platformách, tedy mobilních operačních systémech Googlu, Microsoftu a RIM. New York Post přichází s těmito informacemi jen několik dnů poté, co Steve Jobs z Apple tvrdě kritizoval Adobe a jeho Flash, který je prý zastaralý a nespolehlivý.

Zdroj: DailyTech

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?