Hlavní navigace

Xiaomi ukázalo nové smartphony pro střední třídu Poco M5 a M5s

19. 9. 2022

Sdílet

Poco M5 pohání čipová sada MediaTek Helio G99 na 6nm výrobním procesu obsahuje osmijádrové CPU se dvěma Cortex-A76 taktovanými až na 2,2 GHz spolu s grafickým procesorem Arm Mali G57 pro pokročilou 3D grafiku. Nabízí tak poměrně veliký výkon, zejména s přihlédnutím k ceně telefonu.

Funkce Game Turbo 5.0 inteligentně řídí a optimalizuje CPU, GPU a paměť, aby podporovala stabilní hraní i při náročných hrách. Systém dokáže rozumně rozpoznat, zda jste uprostřed hry, a zachovat se tak, aby vás náhlá zpráva neodpojila zobrazením podokna.

Poco M5 je vybaveno 90Hz displejem DynamicSwitch, který dokáže dynamicky přepínat obnovovací frekvenci displeje. Při hraní her se přizpůsobí velmi rychlé obnovovací frekvenci pro herní tituly s vysokým počtem snímků, zatímco pro přehrávání videa se může přepnout na zpomalení. To šetří energii a také zajišťuje trvalé a delší hraní s maximální výdrží baterie.

Poco M5 má 6,58palcový displej s rozlišením Full HD+ DotDrop.

Smartphone je vybaven trojitou soustavou zadních fotoaparátů, která se skládá z 50Mpx hlavního fotoaparátu, 2Mpx senzoru pro detekci hloubky v reálném čase a 2Mpx makrokamery pro záběry zblízka.

Mobil má baterii s kapacitou 5 000 mAh a 18W nabíjením.

Varianta s písmenem S tedy Poco M5s nabízí sestavu čtyř zadních fotoaparátů pro videa v rozlišení 4K při 30 snímcích za sekundu. Obsahuje 64MP primární fotoaparát a 8MP ultraširokoúhlý fotoaparát, má také dva 2MP senzory pro detekci hloubky nebo pořizování detailních záběrů.

Je vybaveno čipovou sadou MediaTek Helio G95 a baterií s kapacitou 5 000 mAh, která poskytuje až 12 hodin fungování.

Poco M5 se bude dodávat ve třech barvách: černé Black, zelené Green a žluté Yellow. K dispozici bude také ve variantě: 4GB+64GB za doporučenou maloobchodní cena 4 299 korun. Poco M5s se bude dodávat ve třech barvách: šedé Grey, bílé White a modré Blue. K dispozici bude také ve dvou variantách: 4GB+128GB a 6GB+128GB za 4699, resp. 5499 korun.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?