Hlavní navigace

YouTube prý v březnu rozjede placenou hudební službu

10. 12. 2017

Sdílet

Podle agentury Bloomberg se má služba jmenovat Remix a má být spuštěna v březnu příštího roku. Ačkoliv primárně půjde o hudební streaming na přání, může do něj YouTube zakomponovat některé prvky, které by pro konkurenci byly trochu komplikovanější, jako jsou videoklipy. Počátkem tohoto roku Google hledal způsoby, jak zjednodušit svou nabídku služeb sjednocením YouTube Red, služby předplatného pro video, a Google Play Music.

Google se v oblasti streamování hudby pokoušel prosadit už dříve. Služba Google Play Music byla uvedena už v roce 2011, ale doposud není tak populární jako její rivalové. Další službou byla v roce 2014 Music Key, která nabízela hudbu a videoklipy za 10 dolarů měsíčně bez reklam; z tohoto počinu nakonec o rok později vznikl produkt YouTube Red, který byl rozšířen o původní video obsah.

YouTube si již pro svůj projekt získalo Warner Music Group, jedno ze tří největších hudebních vydavatelství na světě, a v současné době údajně jedná se zbývajícími dvěma, Sony Music Entertainment a Universal Music Group, jakož i s konsorciem nezávislých labelů Merlin.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?