Hlavní navigace

Z CeBitu se stává "komorní" veletrh, letos ho navštívilo o 60 tisíc méně lidí než loni

8. 3. 2010

Sdílet

CeBit letos navštívilo 334 tisíc lidí

 

Největší veletrh informačních technologií na světě, CeBit, čelí dalšímu propadu návštěvnosti. Letošní pětadvacátý ročník přilákal "pouze" 334 tisíc lidí, což je o přibližně šedesát tisíc méně než loni. Přestože organizátoři hannoverského veletrhu hovoří o zvýšení návštěvnosti, mají pravdu pouze v denním průměru. V roce 2010 totiž veletrh probíhal od úterního rána do sobotního večera, tedy o jeden den méně než loni. To zvýšilo denní průměr veletrhu, na celkovém poklesu zájmu to však nic nemění.

Letos zůstala řada výstavních hal zcela prázdných, jelikož vystavovat na veletrhu projevilo zájem jen 4157 firem, což je vůbec nejméně za posledních dvacet let. Důvodem je klesající zájem o všeobecné akce typu veletrhu informačních technologií, jejichž místo pomalu přebírají specializované eventy, jako je Světový mobilní kongres v Barceloně či veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas.

Organizátoři veletrhu se příští rok chtějí více zaměřit na běžné spotřebitele, jejichž zájmy na CeBitu doposud přebíjely expozice pro obchodníky. Chystá se také jasnější vymezení expozic pro obchodníky, veřejnou správu, výzkumné instituce a privátní sféru.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?