Hlavní navigace

Zálohovací řešení pro segment SMB představilo GFI, nabízí především jednoduchost nasazení i užívaní

21. 4. 2010

Sdílet

Produkt Backup představuje podle výrobce efektivní síťové řešení, které obsahuje komplexní funkcionalitu pro zálohování, obnovu a synchronizaci dat podporující veškeré typy souborových, webových, Microsoft SQL a dalších serverů. Novinku lze nainstalovat během několika minut a s využitím intuitivního průvodce vyžaduje tvorba záloh ze strany uživatele jen minimální úsilí.

„Téměř každý správce IT si uvědomuje, jak je zálohování dat důležité. Avšak mnohé firmy jsou i nadále neochotné vytvářet síťové zálohy, protože je považují za příliš komplikované, časově náročné a nákladné. A to v případech, kdy využívají tradiční způsoby zálohování nabízené běžnými backupovými řešeními. U Backupu jsem se kromě samotného zálohování úzce zaměřili také na funkcionalitu pro obnovu dat. Lidé zálohují data dennodenně, ale obnoví je často jen jednou. Proto musí být proces obnovy dat spolehlivý, účinný, rychlý, ale také snadný a nezávislý na softwaru, v němž byla záloha vytvořena,“ vysvětluje Walter Scott, výkonný ředitel společnosti GFI.

Zatímco tradiční zálohovací řešení vyžadují separátní komponentu, která konfiguruje, řídí a monitoruje úlohy, Backup dovoluje správcům centralizovat veškeré operace zálohování a obnovy dat – včetně sledování stavu – prostřednictvím jediné, na webu založené administrátorské konzole.

Produkt také používá pro kompresi a archivaci dat standardní souborový formát Zip64, který dovoluje snadnou obnovu dat i v případě, že na zařízení, na kterém k obnově dat dochází, není nainstalován příslušný software. Data ze záloh vytvořených s pomocí Backupu je možné kdykoli obnovit, aniž by software musel být nainstalován na koncovém zařízení.

V České republice je startovací balíček Backupu pro jeden server a 5 pracovních stanic k dispozici za 8 640 Kč (bez DPH).

Další důležité funkce Backup – Business Edition ppodle výrobce:

• Podpora všech běžných typů hardwarových úložišť, včetně interních a externích pevných disků, sítí typu LAN, páskových jednotek, NAS disků i vzdálených lokací prostřednictvím FTP protokolu s automatickým obnovením uploadu

• 256bitové AES šifrování

• Notifikace o úspěchu/selhání/varování úlohy na e-mail nebo v protokolu událostí

• Nativní podpora přístupu přes https protokol

• Uživatelům lze povolit možnost zálohovat a synchronizovat své vlastní soubory napříč různými koncovými stanicemi (notebook, pracovní stanice, server apod.).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?