Hlavní navigace

Janus uvádí nové energeticky úsporné A3 multifunkce Kyocera

21. 4. 2010

Sdílet

Ty disponují v základu duplexní jednotkou, síťovým připojením či barevným skenováním. Rozšířit se dají o automatické oboustranné podavače originálů, zásobníky papíru a množství dokončovacích zařízení.

Stroje podporují v podstatě všechny stávající operační systémy, takže je možné je připojit do sítě k počítačům s Windows, Mac OS X od verze 10.2, Unix či Linux a dalším. Tiskové úlohy jsou zpracovávány jazyky PCL 6 a KPDL 3, podporován je i přímý tisk XPS a PDF.

Obě novinky jsou vybaveny procesorem Power PC 750 FL s frekvencí 600 MHz a operační pamětí 2 GB. Pro uložení tiskových úloh a nastavení je k dispozici instalovaný pevný disk s kapacitou 160 GB. TASKalfa 420i tiskne rychlostí 42 stran A4 a 23 stran A3 za minutu jednostranně. TASKalfa 520i zvládne 52 stran A4 a 26 stran A3 za minutu jednostranně. V případě oboustranného tisku formátů jsou hodnoty poloviční. První výtisk dokáží stroje nabídnout za 3,9 sekund a v případě tisku ze stand by režimu do 30 sekund od zapnutí. Náklady na provoz přitom činí dle informací společnosti Janus 0,11 Kč na jednu stranu A4 při 6% pokrytí, velkokapacitní tonerový zásobník vydrží až na 34 000 výtisků a tiskárna má životnost 500 000 výtisků. Nejvyšší rozlišení stránek je pak v obou formátech 600 x 600 dpi.

TASKalfy dále obsahují novou hybridní platformu HyPAS (Hybrid Platform for Advanced Solutions) kombinující na Javě založené aplikace s technologií otevřené webové služby, díky čemuž podporují nejen aplikace integrované v samotném přístroji, ale také aplikace běžící na externím webovém serveru. To umožňuje organizacím začlenit tyto nové multifunkce do svého specifického workflow a přizpůsobit veškeré jejich funkce konkrétním procesům a požadavkům – ať už se konkrétní potřeby týkají bezpečnostních protokolů, účetnictví nebo jiných aspektů správy dokumentů.

Pro zabezpečení pak Kyocera nabízí volitelný Data Security Kit, který zajistí přepsání/zašifrování dat uložených na pevném disku stroje při tisku, kopírování, skenování a faxování. Šifrovaná data nelze dekódovat na jiných zařízeních a tím pádem nevzniká riziko úniku dat. Spotřeba obou modelů činí v klidovém režimu 21 wattů, při pohotovostním režimu dosahují příkonu 240 wattů a v plné zátěži pal 1 060 wattů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?