Hlavní navigace

Zlaté Stránky nově jako aplikace pro iPhone

3. 10. 2009

Sdílet

„Aplikace pro iPhone navazuje na naši nově představenou on-line platformu ZlatéStránky.cz,“ řekla Kimberli J. Lewis, generální ředitelka společnosti Mediatel pro Českou republiku a Slovensko. „Mobilní řešení považujeme za důležitý kanál pro služby katalogového vyhledávání a chceme se na ně zaměřit i v budoucnu. Našim cílem je nabídnout co největšímu počtu uživatelů dostupnost naší interaktivní databáze kontaktů kdykoliv a kdekoliv. Inzerentům zase vytěžit maximum z jejich současné investice.“

Aplikace vyhledává kontakty nejen podle zadané adresy, ale i podle aktuální polohy majitele iPhonu. Je proto snadné najít například nejbližší pizzerii nebo autoservis a díky mapovému řešení aplikace naplánovat nejrychlejší trasu, jak se k nim dostat. Webové stránky firem a poloha nalezených firem nebo osob na mapě se zobrazují přímo v aplikaci, není potřeba přepínat se do jiného prostředí. Stejně tak zavolat na telefonní číslo kontaktu je možné jen kliknutím na něj. Kontaktní údaje si lze snadno uložit do adresáře nebo odeslat e-mailem.  

Vývojáři se podle informací Mediatelu snažili využít všechny možnosti ovládání telefonu, takže pokud se například telefonem zatřese, výsledky hledání se rozšíří, pokud se telefon otočí horizontálně, kontakty se zobrazí na mapě.

Aplikace Zlatých Stránek pro iPhone je bezplatně dostupná na iTunes. Během jednoho týdne, kdy je zatím k dispozici, si ji stáhlo 5 365 uživatelů a již po čtyřech dnech byla českými uživateli hodnocena jako nejlepší zdarma poskytovaná aplikace pro iPhone. Společnost Mediatel v současnosti vyvíjí aplikaci také pro další mobilní platformy, jejich představení se plánuje na začátek roku 2010.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?