Hlavní navigace

ZyXEL NBG-419N - nový WiFi router pro domácí uživatele

16. 9. 2009

Sdílet

ZyXEL NBG-419N


Díky technologii 802.11n je tento nový router teoreticky schopen přenést data vzduchem až rychlostí 300 Mb/s. Díky technologii Wi-Fi Multimedia (WMM) dokáže router automaticky rozpoznat typ přenosu dat a sám mu určí prioritu.

Zyxel NBG-419N

NBG-419N nabízí totiž dva provozní mody. V „Easy“ modu dokáže router nakonfigurovat i méně zkušený uživatel, v „Expert“ modu zase zkušený uživatel může provést libovolné nastavení každé části routeru.

NBG-419N nabízí možnost vypnout bezdrátovou část Wi-Fi v zadaném čase přímo ve webovém rozhraní routeru. Navíc lze Wi-Fi aktivovat nebo deaktivovat tlačítkem na routeru. Vypnutí bezdrátové části nejenže sníží spotřebu elektrické energie, navíc není z antény vyzařováno žádné mikrovlnné záření. Další výhodou bezdrátové části je, že její výkon lze regulovat v šesti krocích. Pokud nechcete pokrývat velký prostor, jednoduše výkon snížíte.

Potěší přítomnost nejnovějších technologií z oblasti bezpečnosti. Bezdrátový přenos je zabezpečen pomocí WEP, WPA nebo WPA2, NBG-419N je dle ZyXELu odolný i proti DoS i jiným útokům z internetu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?