Hlavní navigace

Canalys: Evropa je v prodeji smartphonů ve druhém čtvrtletí 2011 druhá

11. 8. 2011

Sdílet

Podle analytické společnosti Canalys se ve druhém čtvrtletí 2011 po celém světě prodalo 107,7 milionu smartphonů, což při srovnání s rokem 2010 představovalo nárůst ve výši 73 %. Jaké jsou podíly jednotlivých regionů?

Podíl Androidu v chytrých telefonech dosáhl ve druhém čtvrtletí 48 %Nejvíce chytrých telefonů se prodalo v Asii/Pacifiku (39,8 milionu kusů), následně v Evropě, Blízkém východě a Africe (35 milionu kusů) a 32,9 milionu smartphonů se prodalo v Americe.

Jedničkou trhu se ve druhém čtvrtletí letošního roku stal Apple s 20,3 miliony prodanými kusy iPhonů a ovládl 19 % trhu.Druhý se umístil Samsung, který se stal zároveň výrobcem s největším množstvím prodaných smartphonů s Androidem. Dobře se prodávaly také smartphony s operačním systémem Bada.

Poptávka po Symbianech stále oslabuje a smartphony s Windows Phone dosud Nokia nepředstavila, čímž se propadla až na třetí příčku. Čtvrté se umístilo HTC, které bodovalo v Severní Americe, kde se stalo dvojkou trhu s 21% podílem v těsném závěsu za Applem (25 %). Ten ve srovnání s předchozím rokem výrazně ztratil v podílu.

Pátý se umístil RIM, jehož pozice v USA silně oslabila z 33% podílu na trhu v loňském roce na aktuálních 12 %, ale celkově se jeho prodeje meziročně zvedly o 11 %.

Cloud24

Na polovinu smartphonů připadá Android

Operačním systémům dominoval Android, který meziročně vzrostl o 379 % a jeho podíl tak dosáhl 48 %. Smartphonů s Windows Phone se ve druhém čtvrtletí prodalo o 52 % méně než vloni, tj. pouze 1,5 milionu kusů. Nejvíce chytrých telefonů s Windows prodalo HTC a analytici neočekávají, že by se na tom v dohledné době něco změnilo.

Pro srovnání doporučujeme výsledky trhu smartphonů od IDC za stejné období.

Zdroj: Canalys

Byl pro vás článek přínosný?