Hlavní navigace

Čtyři mýty o smartphonech

20. 3. 2012

Sdílet

 Autor: sunnysoft.cz
Chytré telefony neboli smartphony zdomácněly v našich kapsách stejně rychle, jako mizí sníh na jaře.

Každým dnem narůstá počet lidí, kterým výrazně pomáhají v každodenních činnostech jako je cesta do práce, vaření, nakupování nebo výběr kavárny či baru k večernímu posezení.

V neposlední řadě jsou chytré telefony velmi užitečné jako pracovní nástroj, protože nabízejí e-maily, kalendář i internet po ruce. Také se ale o tomto fenoménu nastřádala pěkná řádka mýtů a myšlenkových stereotypů, které ne a ne se rozplynout. Spolu s Michaelem Horejskem ze společnosti Sunnysoft, která je předním prodejcem chytrých telefonů, tabletů a příslušenství, jsme vybrali 4 nejrozšířenější mýty a přinášíme jejich vyvrácení. Ti kdo spokojeně smartphone používají, jistě dají zapravdu.


Jsou jen pro IT specialisty

Doba, kdy byla tato věcička výstřelkem pro vizionáře a technologické pionýry, je v nenávratnu. Dnes je smartphone jednoznačným trendem, a to jak po praktické stránce, tak i po stránce módní a stylové. „Zatímco před třemi lety věděli o co jde a dokonce snad i podobné zařízení aktivně používali opravdu jen IT specialisté, dnes jde o praktický nástroj každodenního života nesený silnou módní vlnou,“ říká Michael Horejsek, Sunnysoft.cz. Postačí několik argumentů. Dopravní aplikace usnadní cestu tramvají, autobusem i vlakem a navíc ve spolupráci s GPS umějí vyhledat i nejbližší a nejrychlejší cestu z bodu A do bodu B. Při vaření vám jiná aplikace nabídne seznam jídel včetně receptu, která můžete připravit z aktuálního obsahu vaší ledničky. A oblíbený Facebook se díky speciální aplikaci ovládá tak snadno, že se vám z něj nechce ani odhlásit.

Jsou složité

Další mýtus vycházející zřejmě z faktu, že se jedná vlastně o telefonující kapesní počítače říká, že užívání chytrého telefonu je složité. Ale je tomu právě naopak. Aplikace, které jsou základním nástrojem v ovládání moderních smartphonů jsou důmyslné prográmky ovládané většinou na jedno stisknutí ikony. Najdete je na internetu na jednom místě spolu s žebříčky těch nejpopulárnějších. Ve srovnání s užíváním počítače se jedná spíše o dětskou hru a nejsložitější pro vás bude zřejmě zapamatovat si svůj PIN.

Jsou drahé

Ani ustálené mínění týkající se vysoké ceny těchto přístrojů už dávno nelze v rozumně vedené diskuzi udržet, protože výrobci jako Sony nebo Samsung již nabízejí plnohodnotný chytrý telefon za 3 až 4 tisíce korun. „Například Sony Ericsson Xperia mini je velmi oblíbený a jeho cena již u dobrých prodejců 4 tis. Kč nepřesáhne. A Samsung Galaxy mini Chick white dokonce pořídíte pod 3 tis Kč,“ hodnotí Horejsek ze Sunnysoftu.

příloha_ovladnete_sva_data


Nepotřebuji ho

Samozřejmě debaty o tom, zda se jedná o věc zbytnou či nezbytnou lze vést sáhodlouze a aktuální stav debaty bude záležet na argumentační dovednosti a mrštném jazyku aktérů. Dovolte mi abych ke třem argumentům uvedeným výše dodal ještě přidanou hodnotu v podobě spousty hudby, filmů, e-knih, fotek a videí, které máte stále po ruce. Potkáte-li kamarádku a ukážete jí během pár vteřin fotogalerii své rodiny nebo recenzi filmu, který se vám tak líbil, to rozhoduje. A často rozhodne třeba jen jediná aplikace jako je Google Sky, se kterou když telefon namíříte na večerní oblohu, uvidíte přesně jména všech planet, hvězd i souhvězdí a pak už svůj smartphone nebude chtít dát z ruky.

Byl pro vás článek přínosný?