Hlavní navigace

Google začne podnikům účtovat za prohlížeč Chrome

17. 4. 2024

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
Chrome Enterprise Premium slibuje vyšší zabezpečení za šest dolarů za uživatele měsíčně.

Google uvedl na trh prémiovou verzi Chrome Enterprise, která do oblíbeného webového prohlížeče přináší další funkce zabezpečení.

Jste spokojeni se svou podobou automatizace firemních procesů?

Google uvedl prohlížeč Chrome Enterprise v roce 2017 jako edici prohlížeče Chrome zaměřenou na podniky s vestavěnými funkcemi správy pro správce IT a bezpečnostní týmy. Aktuálně představil verzi Chrome Enterprise Premium, která slibuje vylepšené zabezpečení s funkcemi, které nejsou k dispozici v základní verzi.

Patří mezi ně hloubkové skenování malwaru, prevence ztráty dat, možnost filtrovat adresy URL podle kategorie webových stránek a „kontextové řízení přístupu“, které pomáhá vynucovat přístup ke cloudovým aplikacím s nulovou důvěrou. K dispozici jsou také další ovládací prvky, které správcům umožňují prosazovat podnikové zásady a spravovat aktualizace softwaru, uvedla společnost Google.

Video ke kávě

Máte čas na rychlé a informativní video?

„Rozmach práce na dálku vytvořil nové výzvy v oblasti zabezpečení koncových bodů,“ uvedla Parisa Tabrizová, viceprezidentka Googlu pro Chrome, „protože podniky jsou nuceny se potýkat s různými zařízeními zaměstnanců mimo prostředí organizace. Vzhledem k tomu, že se tyto trendy stále zrychlují a sbližují, je jasné, že prohlížeč je v přirozeném zájmu prosazování zabezpečení koncových bodů v moderním podniku.“

„Vzhledem k tomu, že mnoho podnikových aplikací běží v cloudu, stává se prohlížeč pro mnoho uživatelů jediným koncovým prostředím,“ uvedl Phil Hochmuth, viceprezident pro výzkum správy koncových bodů a podnikové mobility společnosti IDC. „Nové funkce umožní IT a bezpečnostním týmům spravovat prohlížeče jako koncové body PC, což umožní granulární řízení přístupu, ochranu dat a politiky používání, které lze aplikovat na prostředí Chrome Enterprise odděleně od základního hardwarového zařízení.“

V roce 2024 přicházejí velké změny na pracovištích. Jste připraveni? Přečtěte si také:

V roce 2024 přicházejí velké změny na pracovištích. Jste připraveni?

Když lze podle něj na úrovni prohlížeče prosadit zabezpečení na úrovni spravovaného zařízení, je možné rozšířit přístup k podnikovým aplikacím a datům na více typů uživatelů, včetně vzdálených nebo smluvních pracovníků používajících k práci vlastní zařízení. 

soutez_casestudy

„To může pomoci pracovníkům zvýšit produktivitu díky flexibilnějšímu, ale bezpečnému a spravovanému výpočetnímu prostředí,“ řekl Hochmuth.

Chrome Enterprise Premium je už k dispozici za cenu od šesti dolarů za uživatele a měsíc.

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.

Byl pro vás článek přínosný?