Hlavní navigace

Minerva slaví 30 let existence

2. 3. 2022

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Společnost Minerva vstupuje do čtvrté dekády svého působení na českém trhu informačních technologií. V červnu to bude přesně třicet let, kdy byla založena. Prošla si krátkým obdobím, kdy se začlenila do mezinárodního holdingu Minerva International s dalšími evropskými pobočkami. Tyto roky Minervě prospěly zejména ve schopnosti pracovat jako součást mezinárodního týmu v různých lokacích, nejen evropských.

V roce 2004 však pět českých manažerů učinilo rozhodnutí odkoupit společnost i se slovenskou dceřinou firmou Minerva Slovensko. Pod vedením českých majitelů na výkonných pozicích funguje společnost do dneška.

Minerva získala třicet let zkušeností s IT projekty ve výrobních společnostech. Za tuto dobu se stala specialistou v oboru. Nerealizuje tedy pouze zadané dodávky, ale působí na projektech i v roli poradce efektivního navržení podnikových procesů v daném odvětví, nasazení správných technologií a podpory konkurenceschopnosti konkrétního zákazníka. Minerva se téměř před třiceti lety spojila na partnerské úrovni se světovým ERP vendorem, s kalifornskou společností QAD a svým zákazníkům dodává již několikátou generaci ERP, se současným názvem QAD Adaptive. 

Ve svém portfoliu má dlouhodobě také APS systém Opcenter Scheduling, který vyvíjí společnost Siemens. S Opcenter Scheduling and Planning, má nejhlubší zkušenosti na trhu a tento vynikající nástroj pro plánování a rozvrhování výroby používají naši zákazníci napříč výrobními odvětvími.

soutez_casestudy

Zákaznickou bázi tvoří úspěšné výrobní podniky z odvětví automobilového průmyslu a příslušenství, strojírenství a zpracování kovů, výroby potravin a nápojů a jejich distribuce, farmacie, lehké chemie, plastikářství, zdravotnické výroby, výroby vybraných druhů spotřebního zboží, výroby produktů ze dřeva, elektroniky a elektrotechniky.

„I nadále je naší dlouhodobou strategií zaměření se na prodej, implementaci a servis informačních systémů úzce specializovaných na řízení a digitalizaci výrobních a distribučních podniků,“ uvedl Petr Koptík, předseda představenstva Minervy ČR a pokračoval: „Co se týče naší produktové strategie, Minerva se od počátku zaměřuje, a bude i do budoucna, na výrobní podniky, kde jsme v souladu se strategií našich klíčových partnerů QAD a Siemens.“ 

Byl pro vás článek přínosný?