Hlavní navigace

Nové telefony od Motoroly budou první s prohlížečem Chrome

Sdílet

 Autor: © Motorola
Nové smartphony řady Razr budou první s prohlížečem Chrome pro Android.

Společnost Motorola Mobility ve středu oznámila, že smarphony Razr M, Droid Razr Maxx a Droid Razr HD budou vybavené prohlížečem Chrome od Googlu. Tyto tři telefony budou úplně první, které budou mít tento prohlížeč jako svou primární aplikaci k prohlížení webu. Smarphone Rarz M bude v prodeji od příštího týdne za cenu 99 dolarů (přibližně dva tisíce korun), kdy a za kolik budou v prodeji Razr Maxx a Razr HD, Motorola zatím neoznámila.

Chrome bude v základním vybavení všech tří telefonů a nahradí ostatní prohlížeče, včetně zastaralé aplikace pro Android, která je ve smartphonech s Androidem v současnosti. Tento krok není žádným překvapením: Motorola Mobility je oficiální součástí Googlu již od května.

Google vypustil Chrome pro Android v únoru a oznámil, že počítá s Chrome jako se standardním prohlížečem pro Android 4.0 a vyšší. Chrome přešel z testovací fáze do stabilní, která má být téměř identická s verzí finální, 27. června. Ve stejný den, kdy Google odhalil tablet Nexus 7, který tento prohlížeč zahrnuje.

Chrome pro Android je založen na Chrome 18 - to znamená, že je za současným prohlížečem pro desktop o tři verze pozadu. Prohlížeč je určený pro verze Ice Cream Sandwich a Jelly Bean, tyto verze Androidu jsou dohromady na 22% veškerých zařízení s operačním systémem Android.

Podle analytické společnosti Net Applications, která se zabývá srovnáním používání mobilních prohlížečů, měl Chrome pro Android v srpnu podíl pouhých 0, 5 %, nejpoužívanějším mobilním prohlížečem je podle Net Applications Safari 5.1 od Apple s podílem 48 %.

Přestože Chrome pro Android bude zatím v základní výbavě nových smartphonů řady Rarz, majitelé zařízení s Androidem ve verzi ICS nebo Jelly Bean si mohou prohlížeč stáhnout z Google Play.

Byl pro vás článek přínosný?