Hlavní navigace

Philips přichází s LCD TV se zvukem od Bowers & Wilkins

20. 12. 2019

Sdílet

 Autor: TP Vision
TP Vision uveda na trh další model televizoru vycházející ze spolupráce s firmou Bowers & Wilkins. Model 55PUS8804/12 už je v prodeji za cca 25 000 korun.

O kvalitu obrazu se stará procesor P5 druhé generace. Základní osmibitové zpracování obrazových dat je doplněno metodou FRC (Frame Rate Control), která rychlým „blikáním“ sousedních barevných tónů dokáže vyrobit i jejich mezilehlé hodnoty. Výsledkem je desetibitové rozlišení, které vyžadují formáty vysokého dynamického kontrastu – HDR (High Dynamic Range).

I díky tomu se televizor může pochlubit schopností reprodukovat filmy – ať už z disků 4K Ultra HD Blu-ray, nebo ze streamovacích portálů (např. Netflix) – se všemi známými formáty HDR: HDR10, HDR10+, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision.

Televizor je vybaven tunery pro příjem ze všech užívaných zdrojů signálu, pozemních, kabelových a satelitních, samozřejmostí je i plná kompatibilita s novým formátem tuzemského pozemního vysílání DVB-T2 HEVC.

Konektorová výbava zahrnuje všechny obvyklé porty, pro připojení dalších přístrojů poslouží především čtveřice vstupů HDMI, dvě rozhraní USB, nechybí ani přípojka pro domácí počítačovou síť (LAN) či výstup pro sluchátka; nic ale nebrání ani využití bezdrátového připojení přes Bluetooth. Přístup k internetu samozřejmě umožňuje sledování hybridního vysílání HbbTV.

Model 8804 je ovšem i nástrojem reprodukce zvuku. Jeho součástí je tenká reproduktorová lišta (soundbar), jejíž konstrukci obstarala právě společnost Bowers & Wilkins, vyrábějící zvukovou techniku již od roku 1960. Pro maximální kvalitu zvuku je soustava osazena širokopásmovými, výškovými i basovým reproduktorem, celkový výkon je pak 50 wattů.

Zvládá i dnes nejrozšířenější formát virtuálního prostorového ozvučení Dolby Atmos. Aby reproduktorová lišta, která je součástí televizoru, lahodila kromě uší i oku, pokrývá její povrch speciální průzvučná tkanina Kvadrat spojující estetické i akustické vlastnosti.

U přijímačů Philips se v posledních letech tradičně setkáváme s ovládáním pomocí operačního systému Android. Je tomu tak i tentokrát, nyní ve verzi 9 Oreo. Divák díky tomu může využít početnou nabídku aplikací pro přímý přístup k řadě internetových služeb, jako jsou např. YouTube, Netflix, Spotify, KODI, Plex, ale i tuzemských (mj. Lepší.TV, Sledovani.TV, Kuki, Voyo, HBO Go, TV Seznam, Mall TV, Pohádky.cz, Markíza Plus…). Navíc si nyní uživatel může podobu nabídek na domácí stránce chytrých funkcí v široké míře sám upravit.

ICTrocenka

Ambilight je tu prostřednictvím volitelných režimů, kdy osvětluje prostor za obrazovkou. Tato oblíbená funkce – tentokrát ve třístranném provedení – nechybí ani u televizorů série 8804.

Philips 55PUS8804/12 s 55palcovou úhlopříčkou je k dostání již od 24 990 Kč. 

Byl pro vás článek přínosný?