Hlavní navigace

Systém Android byl původně určen pro fotoaparáty

17. 4. 2013

Sdílet

 Autor: © fox17 - Fotolia.com
Operační systém byl původně určen pro digitální fotoaparáty, nikoliv pro chytré telefony. První verze systému měla vývojářům umožňovat přidávat do kamer aplikace, které by usnadňovaly propojení těchto zařízení s počítači.

S informací přišel bývalý šéf divize Androidu Andy Rubin během své řeči na New Economy summitu v Tokiu. Růst v oblasti digitálních fotoaparátů se začal zpomalovat v polovině roku 2004 s tím, jak se tato zařízení dostala do mainstreamu. A trh fotoaparátů jednoduše nebyl dostatečně velký na to, aby se Google zabýval platformou určenou pouze pro ně. Tým vývojářů se proto přesunul k telefonům. Zajímavé je, že podle Rubina se Google v té době bál Microsoftu a Nokie s jejím Symbianem. Apple se v roce 2004 na trhu smartphonů vůbec neangažoval - první iPhone byl vydán až v roce 2007.


Podle Rubina byl u prvních chytrých telefonů použit zcela stejný Android, jaký byl původně vytvořen pro fotoaparáty. Je třeba si uvědomit, že Google koupil startup, jenž společnosti dodat technologie a funkce známé z dnešní verze Androidu, až v srpnu roku 2005. Tým měl v té době podle Rubina ambiciózní cíl získat do roku 2010 alespoň devět procent trhu v Severní Americe a Evropě. V minulém roce měl Android 72% podíl na trhu a v březnu tohoto roku na tomto operačním systému běželo více než 750 milionů zařízení. Vize fotoaparátů s operačním systémem však nezůstala nenaplněna – například společnosti Nokia, Polaroid i Samsung v nedávné minulosti vydaly digitální fotoaparáty právě s Androidem.

ICTrocenka

 

Zdroj: Techspot

Byl pro vás článek přínosný?