Hlavní navigace

Diskové pole Data Domain s podporou deduplikace a propustností až 12,8 TB/s představilo EMC

20. 4. 2010

Sdílet

 

Novinka je založena na architektuře Data Domain s více řadiči a nabízí propustnost až 12,8 terabajtů za hodinu (TB/h) a až 14,2 petabajtů logické zálohovací kapacity.

Novinka distribuuje části procesu deduplikace na zálohovací servery, aby se snížilo zatížení sítě a naopak zvýšila propustnost řadičů GDA. Oproti konkurenčním konfiguracím deduplikace nabízí podle výrobce více než trojnásobnou propustnost při zálohování u jednotlivých řadičů a představuje tak prý nejrychlejší dostupný inline deduplikační systém.

Zmíněné distribuované zpracování deduplikace je zajištěno díky použitým vícejádrovým procesorům Intel Xeon a díky škálovací architektuře Data Domain SISL (Stream-Informed Segment Layout), která minimalizuje počet přístupů na disk nutných během procesu deduplikace.

Aktuálně platforma podporuje software Symantec NetBackup a Backup Exec s modulem plug-in OpenStorage na zálohovacím serveru. V průběhu letošního roku přibude podpora systému EMC NetWorker s využitím integrovaného softwaru.

Vlastnosti novinky dle výrobce:

• V zálohovacích prostředích, kde se zpracovávají stovky terabajtů dat, mohou správci prostřednictvím zásad směřovat zálohování do diskového pole GDA a využívat společné deduplikační úložné prostředí pro všechna data chráněná těmito zásadami.

• Diskové pole GDA dokáže zpracovat až 270 souběžných zálohovacích úloh a má propustnost až 12,8 TB/h. Dovoluje tak zvládnout více záloh v kratším čase.

• Globální obor názvů omezuje na minimum potřebu měnit konfiguraci komplexních zásad zálohování a inovativní technologie globální deduplikace dynamicky vyrovnává zatížení u zásad pro řízení výkonu a kapacity. Tak lze snadno ochránit velmi rozsáhlé datové sady s jednoduchou správou a zároveň maximalizovat celkovou efektivitu deduplikace, což umožní snížit na minimum fyzickou velikost úložiště.

• S volitelným softwarem EMC Data Domain Replicator může diskové pole GDA automatizovat ukládání dat v síti WAN a využít tuto možnost při obnovení po havárii, zálohování vzdálených poboček či konsolidaci pásek z více míst.

• Jedno diskové pole GDA může s využitím menších deduplikačních úložných systémů, jako jsou například zařízení série Data Domain DD140 či DD600, podporovat konsolidovanou replikaci až 270 vzdálených poboček.

• Ccross-site deduplikace dále snižuje potřebnou šířku pásma, protože mezi libovolnými segmenty sítě WAN se přenáší vždy pouze první instance dat. Pro rychlé zajištění ochrany dat mimo sídlo firmy a konsolidaci operací s páskami nabízí diskové pole GDA replikační propustnost až 54 TB/h.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?