Hlavní navigace

Google vylepšuje službu FriendConnect

13. 2. 2009

Sdílet

Nový panel funkcí FriendConnect, který může být přidán na libovolnou webovou stránku, zahrnuje množství klasických prvků společenských sítí. Uživatelé se přes něj můžou přihlásit do své společenské sítě, měnit zde svůj profil a různá nastavení, přidávat veřejné fotky atd. Lidé si mohou rovněž zjistit podrobné informace o panelu služby FriendConnect jejím rozkliknutím.

 

Přes FriendConnect Google nabízí možnost přenositelnosti dat uživatelů z jejich účtů na společenských sítí na libovolnou webovou stránku, jejíž tvůrci se rozhodli služby FriendConnect využít. Díky tomu mohou uživatelé vkládat informace a média pouze do FriendConnect a nastavit automatické sdílení těchto dat s jejich účty na různých společenských sítích zároveň. Například pak není třeba vkládat stejnou fotku na 3 různé společenské sítě, jichž jste členem.

 

FriendConnect se stal velmi oblíbeným nástrojem, avšak jeho přístup do své sítě zablokoval největší hráč na trhu Facebook, který loni v květnu odůvodnil tento krok neoprávněným zasahováním Googlu do osobních dat uživatelů a porušováním podmínek užívání Facebooku.

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?