Hlavní navigace

Nový nástroj Googlu bude šetřit energii v domácnostech

12. 2. 2009

Sdílet

Společnost Google počátkem tohoto týdne uvedla nový nástroj, který má uživateli pomoci ke snížení spotřeby elektřiny v domácnosti. Spotřebitelé budou mít v reálném čase možnost zjistit aktuální množství spotřebované energie.

Google chce uživatelům umožnit přímý přístup k informacím o jejich spotřebě elektrické energie a vypracoval plány pro nástroj PowerMeter. Ten bude pro uživatele aktualizovat informaci o jejich domácí spotřebu energie a zobrazí ji na personalizované domovské stránce iGoogle. Google přepokládá, že průměrný uživatel by díky PowerMeter mohl své náklady za elektřinu snížit až o 15 procent.

„Většina lidí vůbec neví, kolik elektřiny jejich přístroje spotřebují. Nevědí, jestli zbytečně neplývají energií či nemají představu o tom, jak se jejich spotřeba mění podle ročních období. Ve světě, kde by každý měl detailní informace o své domácí spotřebě energie, bychom mohli najít nejrůznější způsoby, jak šetřit energií a snížit tak i účty za elektřinu" popsal situaci inženýr Ed Lu na blogu Google.org.

Spuštění nástroje PowerMeter je součástí strategie společnosti Google. Již v září loňského roku se dohodla na spolupráci s americkým dodavatelem energie General Electric. Společně se chtějí podívat na způsoby, jak vytvořit efektivnější energetiku.

Software PowerMeter zatím není dostupný širší veřejnosti, protože Google nejprve plánuje provést interní test beta verze. Mezitím se společnost snaží uzavřít partnerství s nezávislými výrobci zařízení pro zavedení PowerMeter v pilotních programech.

 

 

Zdroj: Vnunet

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?