Hlavní navigace

GTS Novera otevřela v Praze nové housingové centrum

5. 8. 2010

Sdílet

Datové centrum THP 24 leží v Praze 3 u stanice metra Želivského v objektu Vinohradská 190 v těsném sousedství již existujícího datového centra se stejnou adresou. Je vybudováno na 717 m2, kde samotná plocha datového sálu je přibližně 411 m2 a pojme až 180 racků. Datové centrum je vybaveno takovými technologiemi a prvky, jako je například  bezpečnostní kartový přístupový systém s biometrickou čtečkou otisku prstů, požární bezpečnostní dveře, speciální bezpečnostní klíče, dálkově dohlížené dveřní zámky, recepční služba či uzamykatelné racky. Nepřerušené napájení umístěných serverů i v případě výpadku elektrické energie zajišťují UPS a dieselové agregáty.

GTS Novera nyní v České republice provozuje celkem sedm datových center – tři v Praze (v ulicích Vinohradská a U nákladového nádraží), dvě v Brně (v ulicích Veveří a Výstaviště) a dvě v Ostravě (v ulicích Na desátém a Koksární) s celkovou plochou přes 3500 m2.

Všechna datová centra jsou připojena přímo na páteřní síť GTS Novera. Optická plně zálohovaná síť nabízí mezi hlavními uzly rychlost N x 10 Gbit/s. Mezinárodní konektivita o rychlosti 2 x 10 Gbit/s je zajišťována v rámci skupiny GTS CE, jejíž je GTS Novera součástí.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?