Hlavní navigace

HTC Desire HD a HTC Desire Z včetně vylepšeného HTC Sense

16. 9. 2010

Sdílet

Společnost HTC na tiskové konferenci v Londýně představila vylepšené uživatelské prostředí HTC Sense, které jako první využijí také nově uvedené modely HTC Desire HD a HTC Desire Z založené na platformě Android. Nová verze HTC Sense nabízí vedle dalších inovací i zdarma dostupné služby pro správu telefonu skrze HTCSense.com. Mimo jiné umožňují zálohování dat, „prozvonění“ pokud nemůže uživatel najít své mobilní zařízení nebo jeho zablokování v případě odcizení.

HTC Sense

Nové uživatelské prostředí HTC Sense obsahuje celou řadu vylepšení pro vytváření, sdílení a prohlížení multimediálního obsahu. Nahrávání videa s podporou HD rozlišení umožňuje doplňovat a upravovat fotky a filmy o různé umělecké nebo zábavné efekty. Novinkou je i funkce HTC Locations. Ta poskytuje uživatelům mapové podklady bez prodlev a poplatků za přenesená data.

HTC Sense nyní obsahuje také čtečku e-knih s optimalizací pro displeje mobilních telefonů a funkce pro zvýrazňování textu, vypisování vlastních poznámek, vyhledávání definic nebo překlad z cizího jazyka. Součástí prohlížeče je i internetový obchod s e-knihami Kobo.

Společnost HTC představila také online službu HTCSense.com, s jejíž pomocí mohou uživatelé spravovat svůj telefon z mobilního prohlížeče nebo svého počítače. Dostupné funkce umožňují například přístroj na dálku „prozvonit“ v případě, že ho uživatel nemůže najít, a to i když že je hlasitost telefonu ztlumena nebo nastavena pouze na vibrace. Pokud uživatel zjistí, že mu bylo zařízení ukradeno, služba umí zobrazit jeho lokaci na mapě, na dálku jej zablokovat, přesměrovat hovory a SMS zprávy na jiné číslo, poslat do telefonu zprávu vyžadující jeho navrácení od zloděje nebo rovnou smazání všech dat ze zařízení. Online služba HTCSense.com slouží i k archivaci a zálohování kontaktů, textových zpráv, výpisu volání nebo historie internetového prohlížeče. Uživatelé si odtud mohou také stahovat exkluzivní tapety, vyzvánění, scény nebo widgety HTC.

HTC Desire HD s 1GHz procesorem a 8MPx fotoaparátem

Model HTC Desire HD je ideálním zařízením pro prohlížení multimédií díky jemnému 4,3“ LCD displeji s přirozeným barevným podáním a pokročilé technologii prostorového zvuku Dolby Mobile SRS. Desire HD je také prvním telefonem, který používá nový 1GHz procesor Qualcomm 8255 Snapdragon. Ten umožňuje uživateli nahrávat videa ve vysokém HD rozlišení 720p skrze 8MPx fotoaparát na zadní straně přístroje s dvojitým přisvětlovacím bleskem. Tělo telefonu je vyrobeno z jednoho kusu hliníku, navazuje tak na vysokou kvalitu dílenského zpracování poprvé představené u modelu HTC Legend. HTC Desire HD nabídne také novou funkci HTC Fast Boot, která umožňuje rychleji telefonovat a pročítat poštu díky zrychlenému startu vypnutého přístroje.

HTC Desire HD

HTC Desire HD

HTC Desire Z s QWERTY klávesnicí

Desire Z nabízí výsuvnou konstrukci, pod níž je ukryta ergonomická QWERTY klávesnice s řadou  klávesových zkratek a dvojicí programovatelných kláves. Ty poskytují přístup do nejčastěji používaných aplikací bez nutnosti otevírat menu. Nový model přináší také podporu nahrávání HD videa v rozlišení 720p a 5megapixelový fotoaparát s automatickým přisvětlením. Jako první telefon na světě nabídne Desire Z 800MHz procesor Qualcomm 7230 s vylepšenou energetickou náročností, vyšší výdrží baterie a funkci HTC Fast Boot.

HTC Desire Z

HTC Desire Z

Dostupnost

Nové modely HTC Desire HD a HTC Desire Z budou k dispozici u mobilních operátorů a v maloobchodní síti v průběhu října – listopadu letošního roku za doporučenou cenu 14.499,- za HTC Desire HD, resp. 12.999,- za HTC Desire Z.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?