Hlavní navigace

Stahujte Internet Explorer 9 Beta, stojí za vyzkoušení

16. 9. 2010

Sdílet

 

V oblasti webových prohlížečů Microsoft za posledních osm let hodně ztratil - ještě v roce 2003 jeho Internet Explorer ovládal přes 90% trhu, nyní je to o dobrých 30% méně. Společnost se tak intenzivně snaží vyvinout prohlížeč, který by jí uživatele přitáhl nazpět - a tím by měl být právě Internet Explorer 9, jehož betaverze je od včerejška dostupná ke stažení.

Microsoft včera v 19,30 hodin středoevropského času celosvětově představil Beta verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 9. Uživatelé díky úzkému propojení s vlastnostmi operačního systému Windows 7 podle Microsoftu ocení vyšší rychlost, jednodušší ovládání a bezpečnost. Díky novému vykreslovacímu jádru s názvem Chakra, který využívá možností vícejádrových procesorů počítače, dokáže Internet Explorer 9 pro většinu grafiky využít místo běžného procesoru možností grafického čipu.

Česká pobočka Microsoftu představuje novou funkcionalitu Internet Exploreru 9 společně s lokálními partnery Seznam.cz a jeho službami Mapy.cz a Email.seznam.cz, společností Play.cz s nabídkou on-line rádií a hudebního magazínu a televizí Nova s pořadem Talentmania.

IE9 přináší výrazně pozměněné uživatelské rozhraní, které je inspirováno zejména sílící konkurencí v podobě Google Chrome. Vývojáři v Microsoftu si uvědomili, že méně je někdy více a snažili se odstranit všechna nepotřebná tlačítka, což se jim v tomto případě ostatně povedlo na výbornou. Nový prohlížeč si také lépe rozumí s různými standardy jako HTML5, CSS3 a SVG2. Podle prvních recenzí na zahraničních webech se Internet Explorer 9 opravdu povedl  - a to ještě nejde o finální verzi, rozhodně tedy stojí za vyzkoušení. IE9 Beta je ke stažení v těchto verzích:


Windows Vista 32-bit | Windows Vista 64-bit | Windows 7 32-bit | Windows 7 64-bit

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?