Hlavní navigace

Symantec představil Norton Internet Security a Norton AntiVirus 2011

16. 9. 2010

Sdílet

Nové funkce produktů Norton 2011:

•    Zabezpečení na základě hodnocení kontroluje, kdy a kde programy vznikly, což pomáhá rychleji identifikovat a blokovat nové nebezpečné programy. Systém hodnocení vyvinutý týmem Norton umožňuje uživatelům také zjistit, nakolik jsou jejich zvyky při stahování riskantní ve srovnání s 58 miliony současných účastníků programu Norton Community Watch.

•    Funkce System Insight 2.0 s novým proaktivním upozorňováním na výkon sleduje všechny spuštěné aplikace a nyní uživatele upozorní, pokud některý program nadměrně využívá systémové prostředky a zpomaluje počítač, takže uživatelé mohou provést změny pro zlepšení výkonu.

•    Funkce Download Insight 2.0 poskytuje agresivní ochranu na základě hodnocení. Povolí spuštění každého staženého souboru až poté, co zkontroluje jeho bezpečnost.

•    Technologie SONAR 3 pracuje na základě analýzy chování. Poskytuje ochranu před novými hrozbami, které jsou navrženy tak, aby se vyhnuly jiným bezpečnostním funkcím. Vylepšené techniky klasifikace umožňují technologii SONAR 3 identifikovat podezřelý software podle jeho chování a automaticky rozhodovat za uživatele.

•    Norton Bootable Recovery Tool umožňuje uživatelům softwaru Norton spustit počítač do bezpečného stavu, pokud je systém natolik rozsáhle infikovaný rootkitem nebo jiným škodlivým kódem, že nelze nainstalovat bezpečnostní software nebo řádné spustit počítač. Novinkou v tomto roce je, že průvodce nástrojem Norton Bootable Recovery Tool automaticky vytvoří spustitelné médium CD/DVD/USB.

•    Aplikace Norton Internet Security 2011 by měla nabídnout dobu instalace v délce 41 sekund.

Norton AntiVirus 2011

Produkty Norton 2011 přinášejí také přepracované uživatelské rozhraní, kde jsou ovládací prvky zabezpečení, nastavení a informace o stavu ochrany a výkonu počítače uspořádány do nově navržené obrazovky. Novinkou je v tomto roce mapa ochrany Norton, která poskytuje aktuální informace o nejnovějších hrozbách, které tým Norton identifikoval. Uživatelé mohou také získat přístup k datům z webových služeb Norton: Norton Online Backup, Norton Online Family a Norton Safe Web.

Protože je každý infikovaný počítač rizikem pro širší online komunitu, nabízí tým Norton spotřebitelům bezplatné výkonné nástroje bez ohledu na to, jaké řešení zabezpečení používají. Tyto nástroje jsou k dispozici všem a uživatelé aplikací Norton mají navíc tu výhodu, že jsou navržené jako součást pracovního prostředí aplikací Norton 2011.

Norton Internet Security 2011

Jeden z těchto bezplatných nástrojů je Norton Power Eraser a slouží speciálně k vyhledávání a odstraňování současných nejnovějších hrozeb, včetně falešných antivirových neboli scarewarových programů. Falešné antivirové programy se vydávají za legitimní software a počítačovým zlodějům umožňují podvodně vylákat ze spotřebitelů každý rok stovky milionů dolarů. Nástroj Norton Power Eraser je k dispozici zdarma online a také jako odkaz v produktech Norton 2011.

Jedním z bezplatných nástrojů, které nabízí tým Norton, je také Norton Safe Web Lite. Tento panel nástrojů ke stažení identifikuje rizikové webové stránky dříve, než na ně uživatelé klepnou ve výsledcích hledání. Uživatelé webu Facebook se mohou chránit pomocí nástroje Norton Safe Web for Facebook, který prověřuje aktuální informační kanály na webu Facebook, zda neobsahují rizikové odkazy. Tým Norton nabízí také bezplatný nástroj pro rodiče a děti Norton Online Family. Tento nástroj pomáhá zajistit bezpečnost dětí na Internetu podporováním otevřené komunikace s rodiči o činnostech online.

Cena, dostupnost a kompatibilita

Norton Internet Security 2011 a Norton AntiVirus 2011 je možné zakoupit u prodejců výpočetní techniky a také online na stránkách www.symantec.cz. Doporučená maloobchodní cena Norton Internet Security 2011 je 1399 Kč včetně DPH a zahrnuje licenci pro jeden počítač. V ceně je jednoroční přihlášení k odběru služby zahrnující použití produktu a získávání aktualizací ochrany. Doporučená maloobchodní cena aplikace Norton AntiVirus 2011 je 999 Kč včetně DPH a zahrnuje licenci pro jeden počítač. V ceně je jednoroční přihlášení k odběru služby zahrnující použití produktu a získávání aktualizací ochrany. Produkty jsou prodávány ve verzích pro 1, 3 nebo 5 počítačů.

Produkty Norton 2011 podporují operační systém Microsoft Windows XP (32bitový) Home/Professional/Tablet PC/Media Centre s aktualizací Service Pack 2 nebo novější, Microsoft Windows Vista (32bitový a 64bitový) a Microsoft Windows 7 (32bitový a 64bitový), oba v edicích Starter/Home Basic/Home Premium/Business/Ultimate. Všichni uživatelé aplikace Norton Internet Security nebo Norton AntiVirus 2007 nebo novější s platným přihlášením k odběru pro daný produkt mají nárok na získání aktualizací produktu prostřednictvím modelu odběru služby. Další informace jsou k dispozici v Centru aktualizací Norton na adrese http://updatecenter.norton.com.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?