Hlavní navigace

IE6 je jednou nohou v muzeu, jeho podíl klesl pod 5 %

6. 6. 2010

Sdílet

Internet Explorer 6 se potýká v Evropě a Spojených státech s výrazným úbytkem uživatelů, kteří hromadně přecházejí k bezpečnějším, modernějším a rychlejším prohlížečům. Po devíti letech Internet Exploreru 6 na trhu tak konečně klesl jeho podíl mezi evropskými a americkými uživateli pod pět procent. Vyplývá to ze statistik společnosti StatCounter, která monitoruje více než 3 miliony webových stránek po celém světě.

Ještě před rokem používalo IE 6 na 12 procent uživatelů v Evropě a Spojených státech, díky razantní politice některých internetových gigantů ale obliba stařičkého prohlížeče výrazně poklesla. Zasloužil se o to například Google, který již nehodlá nadále podporovat browser ve svých službách Google Docs a YouTube.

Internet Explorer 6 již patří do softwarového muzea. Je totiž pomalý, obsahuje řadu chyb, postrádá četné funkce a především není právě symbolem bezpečného surfování na internetu. Navíc přidělává nemálo práce vývojářům webových stránek, kteří musí přeprogramovávat své stránky speciálně pro tento starý browser. Internet Explorer 6 tak dusí další rozvoj internetu.

V Africe a Asii je ale IE 6 stále velmi oblíbeným prohlížečem. Na obou kontinentech ho totiž i v roce 2010 používá více než dvacet procent uživatelů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?