Hlavní navigace

iPad nastartuje boom tabletů, kterých se budou prodávat milióny měsíčně

3. 2. 2010

Sdílet

Apple iPad prorazí zcela nový segment trhu, míní analytici

Analytici renomované průzkumné společnosti ABI Research předpovídají tabletům velkou budoucnost. Jen letos se jich má prodat na čtyři miliony kusů. V roce 2015 jich pak může být až 57 milionů.

Hlavním aktérem v tomto boomu má být nedávné uvedení iPadu společností Apple. Jeho vliv není až tak podstatný v samotných prodaných kusech, ale jde spíše o jeho brand, který přitáhne k tabletům (a již přitáhl) pozornost světové veřejnosti. Samotný iPad totiž zdaleka není prvním zařízením svého druhu, které se na trhu objevilo.

"Apple iPad není prvním multimediálním tabletem. Pomůže ale definovat novou kategorii přenosných zařízení. Hlavním zaměřením tabletů je zábava, proto nenahradí laptopy, netbooky ani mobilní telefony, avšak zařadí se vedle nich jako další produkt, kterému se bude dařit především v bohatých rozvinutých zemích," řekl analytik Jeff Orr.

ABI Research definuje multimediální tablet jako zařízení s dotykovým displej o velikosti od pěti do jedenácti palců, WiFi kartou a zaměřením na zábavu ve formě videa či hraní her. Mobilní zařízení tohoto typu představily na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES například firmy Lenovo, HP či Asus.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?