Hlavní navigace

Microsoft varuje uživatele Windows 7 RC, že jim zbývá už jen měsíc bezplatného používání

3. 2. 2010

Sdílet

Uživatelé Windows 7 RC budou muset brzy přejí na placenou verzi OS

 

Microsoft včera varoval své zákazníky, že Release Candidate verze Windows 7 začne obtěžovat uživatele s výzvami k přechodu na placenou finální podobu operačního systému již za dva týdny. Automatické vypínání počítače každé dvě hodiny pak bude další krok, který má přesvědčit k ukončení používání Windows 7 RC. Plánované kolapsy operačního systému začnou prvního března. Uživatelé budou zároveň postupně bombardováni oznámeními o úplném ukončení činnosti jejich doposud volně dostupného OS, která má přijít prvního června letošního roku.

Přestože se Microsoft hodlá držet plánu, který byl představen již při uvolnění Windows 7 RC loni v květnu, používají neplacenou a nedokončenou verzi Windows 7 stále tisíce uživatelů. "Kvůli zamezení jakýchkoliv zrát dat doporučuji přejít k finální verzi Windows 7 ještě předtím, než začnou automatické kolapsy systému," napsal ve včerejším blogovém prohlášení tiskový mluvčí Microsoftu Brandon LeBlanc a upozornil, že od prvního března může být práce ve Windows 7 RC pro uživatelé riziková.

Microsoft bohužel ale nevyšel vstříc přáním uživatelů, aby bylo možné přejít z Release Candidate verze na dokončený Windows 7 bez nutnosti odinstalování původního operačního systému, při kterém budou z disku smazána veškerá data.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?