Hlavní navigace

Lenovo představuje ultrapřenosný notebook ThinkPad X100e

12. 1. 2010

Sdílet

Lenovo představuje ultrapřenosný notebook ThinkPad X100e


Nový produkt spadá do kategorie počítačů pro firemní uživatele a podle Lenova nabízí profesionální výkon, široké možnosti použití a design s novými barevnými provedeními za přijatelnou cenu. ThinkPad X100e také představuje výsledek spolupráce společností Lenovo a AMD, který má nabídnout notebooky ThinkPad s procesory AMD a technologií AMD VisionPro.

Lenovo představuje ultrapřenosný notebook ThinkPad X100e

Vlastnosti:


•    ThinkPad X100e vybavený procesorem AMD Athlon Neo MV-40 by měl podle výrobce poskytnout dostatečný výkon potřebný pro multitasking, provoz běžných kancelářských aplikací i pro podporu operačního systému, jako je Microsoft Windows 7 Professional. X100e přichází s technologiemi ThinkVantage společnosti Lenovo, hardwarovými a softwarovými nástroji, které pomáhají zákazníkům implementovat a spravovat jejich počítače.

•    11,6palcový displej s vysokým rozlišením poskytuje širokoúhlý obraz, plnohodnotná ISO klávesnice s multi-dotykovým touchpadem a trackpointem pak má usnadnit samotnou práci. Nový design klávesnice nabízí zvětšené klávesy a byly odstraněny málo používané klávesy jako System Request. X100e je také vedle černého barevného provedení nově i v červené barvě.

•    X100e nabízí díky hmotnosti 1,36 kg poměrně zajímavé parametry pro mobilitu. Pro bezdrátové připojení na cestách je notebook dodáván s 802.11n WiFi i s Bluetooth a volitelně i s 3G.

•    ThinkPad Protection pokrývá opravy notebooku, které vzniknou díky nehodám nebo polití. Lenovo Hard Disk Drive Retention umožňuje zákazníkům ponechat si pevný disk v případě jeho poškození nebo selhání, což zajišťuje, že důležitá data zůstávají bezpečně v jejich rukou.

Ceny a dostupnost

Notebook ThinkPad X100e bude v České republice k dispozici začátkem února za cenu od 11 990 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?