Hlavní navigace

Microsoft se začne plně soustředit na Windows 8 již v létě

4. 12. 2009

Sdílet

Intenzivní vývoj Windows 8 začne v červenci

Přestože si první kupci licencí Windows 7 teprve začínají zvykat na nový operační systém, spekuluje se již o vývoji jeho nástupce. Vývojářský tým Microsoftu totiž nezahálí a začíná vyvíjet i nový Windows 8, prozatím však jen jako okrajovou činnost. Nicméně se na stránkách Microsoftu během listopadu objevilo sedm nabídek práce pro specializované vývojáře, kteří by se pravděpodobně měli zapojit do vývoje Windows 8. U všech z nich byl začátek pracovního poměru určen od konce fiskálního roku 2010, což znamená začátek spolupráce již v červenci příštího roku.

Microsoft po provalení těchto informací dotyčné nabídky z webu stáhl nebo alespoň upravil jejich znění. Renomovanému serveru Arstechnica.com se však podařilo ještě včas nabídky práce zachytit a vyvěsit je na svých stránkách v původní podobě.

Postup Microsoftu, který se snaží podobné informace zamlčet, je poněkud zvláštní, protože již dříve oznámil, že hodlá v roce 2012 představit další operační systém, z čehož logicky vyplývá, že nejvyšší čas na něm začít intenzivně pracovat. Z nabídek práce navíc není možné vyčíst žádné konkrétní aspekty Windows 8, jedině možná to, že bude vydán i ve 128bitové verzi. Avšak i tato informace byla oficiálně zveřejněna již dříve.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?