Hlavní navigace

Projekt Open Business Inteligence přináší formou SaaS nástroje BI i firmám s omezenými rozpočty

4. 12. 2009

Sdílet

Projekt s názvem Open Business Intelligence je součástí projektu Rozvoj IT Cluster 2009-2012, jehož celkové náklady na realizaci dosáhnou výše 125 milionů Kč. Projekt získal i podporu z fondů EU v celkové výši 80 milionů Kč.

Problém využívání nástrojů BI malými a středními firmami podle zmíněných tří firem spočívá ve vysoké ceně implementací těchto nástrojů a systémové integraci s firemními zdroji dat pocházejícími například ze systémů CRM, ERP, B2B, B2C, knih jízd, evidence docházky, průzkumů trhu a dalších.

Dalším problémem jsou vysoké pořizovací náklady související s nutností mít vysoce výkonný hardware, zejména při zpracování objemných dat.

Výstupem projektu Open Business Intelligence bude sofistikovaný aplikační software na bázi webového portálu, který bude umístěn na výkonných serverech v datovém centru, což umožní nízkonákladové využívání nástrojů BI formou SaaS (Software as a Service).

„Název projektu Open Business Intelligence vystihuje podstatu projektu ve své otevřenosti, protože umožní snadné, rychlé a levné využívání BI nástrojů všem, kteří si je nemohou dovolit. Díky intenzivní spolupráci členů IT Clusteru přineseme na trh produkt, který napomůže konkurenceschopnosti malých a středních podniků. Systém bude zaměřen primárně na vyhodnocování ekonomických, obchodních, logistických a marketingových dat, ale bude otevřený i pro případná budoucí rozšiřování podle požadavků uživatelů,“ uvedl výkonný ředitel K2 atmitec, Marek Kučera.

Našli jste v článku chybu?