Hlavní navigace

Western Digital ukázal první 4TB SD kartu na světě

17. 4. 2024

Sdílet

Společnost Western Digital oznámila vůbec první 4TB SD kartu na světě. Na trh s ní půjde v roce 2025 a cenu lze očekávat podobně vysokou.

Jste spokojeni se svou podobou automatizace firemních procesů?

Novou paměťovou kartu s označením SanDisk Extreme PRO SDUC UHS-I a s kapacitou 4TB firma představila na veletrhu NAB (National Association of Broadcasters), který je určen vysílacím společnostem a tvůrcům obsahu. Zatím nicméně Western Digital neuvádí, kolik bude stát. 

Magazín Anandtech, který na ni upozornil, uvádí, že karta využívá sběrnici UHS-I s desátou rychlostní třídou a má také splňovat klasifikaci Video Speed Class V30, která podporuje minimální rychlost sekvenčního zápisu 30 MB/s, což prý stačí pro záznam videa v rozlišení 8K.

Jak zvrátit problematickou aktualizaci Windows Přečtěte si také:

Jak zvrátit problematickou aktualizaci Windows

Přestože se kapacita nové SD karty blíží kapacitě SSD disků, pravděpodobně byste o ní neměli uvažovat jako o dlouhodobém úložišti. Životnost SD karty totiž závisí na typu použité paměti, podmínkách užití a dalších faktorech a obecně se uvádí kolem desíti let. Jako dlouhodobé úložiště tak nejspíš dál budou lépe fungovat SSD disky nebo jiné externí disky.

V té souvislosti lze zmínit, že společnost Western Digital představila také 24TB G-Drive, externí pevný disk pro stolní počítače, za cenu 699 dolarů. Za 929 dolarů si můžete pořídit také podobný 24TB disk G-Drive Project, který obsahuje port Thunderbolt 3/USB-C s rychlostí 40 Gb/s a 48TB verzi za 1 599 dolarů.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality