Hlavní navigace

Microsoft uvolnil svou měsíční várku bezpečnostních aktualizací

12. 2. 2009

Sdílet

Softwarový gigant dnes uvolnil čtyři aktualizace, z nichž dvě opravují velmi vážné chyby v mailovém serveru Exchange a Internet Exploreru. Další dvě aktualizace jsou určeny pro SQL server a Visio.

Aktualizace emailového serveru je považována za nejdůležitější, protože bez ní by mohli prostřednictvím objevené bezpečnostní mezery hackeři vypnout Exchange server či nad ním dokonce zcela převzít kontrolu.

Bezpečnostní update pro Internet Explorer opravuje dvě slabá místa v prohlížeči, jež by mohla být zneužita hackery ke spuštění neautorizovaného softwaru na počítači oběti. Útok by byl proveden tak, že by útočníci nalákali oběť k návštěvě webových stránek se škodlivým obsahem. Ačkoli dosud nebyly hlášeny žádné útoky, které by byly provedeny zneužitím chyb v prohlížeči, Microsoft věří, že jde v takovémto případě jen o otázku času, než útočníci udeří.

Aktualizace SQL serveru byla očekávána již dlouho a jejím smyslem bylo opravit chybu v softwarové databázi, o které Microsoft věděl již od dubna loňského roku.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?