Hlavní navigace

Netatmo doplňuje sadu domácích IoT zařízení a uvádí na český trh chytrý zámek s fyzickými klíči

6. 6. 2024

Sdílet

netatmo chytrý zámek Autor: Netatmo

Po kamerách, pohybových čidlech nebo monitorech čistoty vzduchu přichází výrobce Netatmo na český trh s další skládačkou do domácího IoT řešení. Tentokrát je to chytrý zámek na dveře, který kromě mobilní aplikace disponuje i sadou fyzických, přesto chytrých klíčů.

Svěřili byste zamykání svých dveří chytrému zámku?

Zámek podle výrobce splňuje přísné bezpečnostní požadavky a zajišťuje nejvyšší úroveň mechanické a elektronické ochrany, která je v souladu s normou EN 15684. Zámek konstrukčně chrání majitele nemovitostí před fyzickým vloupáním, včetně vypáčení, navrtání, vytažení, přeražení či jiného způsobu násilného vniknutí. Cylindrická vložka od Netatmo je vyrobena z vysoce odolné nerezové oceli a díky dalším bezpečnostním prvkům, která splňují nejvyšší stupeň ochrany, odolá i navrtání.

Chytrý zámek navíc dokáže úspěšně čelit i kybernetický útokům – není proto připojen k internetu. Zámek můžete odemknout buď přes Bluetooth v chytrém telefonu přes šifrovaný a zabezpečený komunikační protokol, nebo chytrými, ale fyzickými klíči přes technologii NFC. Unikátní bezpečnostní prvek, zakomponovaný v každém jednotlivém zámku, dokáže jako jediný dveře odemknout, zamknout, přidat, nebo v případě ztráty i odebrat aktivní klíče.

Zakažte Facebooku, aby si na vašich příspěvcích vytrénoval svou AI Přečtěte si také:

Zakažte Facebooku, aby si na vašich příspěvcích vytrénoval svou AI

Díky použitým certifikovaným technologiím a metodám ochrany odolají klíče neoprávněné manipulaci, nelze je kopírovat a v případě ztráty/odcizení je můžete okamžitě deaktivovat v aplikaci Home + Security. Jeden klíč navíc lze použít na několik chytrých dveřních zámků.

Chytrý dveřní zámek je kompatibilní s dveřmi vybavenými euro cylindrickou vložkou o tloušťce až 10 centimetrů. Instalace obvykle trvá několik minut a vyžaduje výměnu jediného šroubu.

Chytrý zámek Netatmo Smart Door Lock se zamyká a odemyká klasicky vložením chytrého klíče do dveřního zámku.

Životnost baterie zámku je až jeden rok – produkt není motorizovaný, což výdrž baterie bezprostředně ovlivňuje. Použité řešení zároveň zvyšuje jeho bezpečnost. Že je potřeba baterii vyměnit, zjistí uživatel díky oznámení, které obdrží do svého chytrého telefonu. Pokud se baterie v zámku zcela vybije, je k dispozici ještě záložní port micro-USB, díky němuž může uživatel dočasně chytrý zámek dveří znovu aktivovat na dobu potřebnou k její výměně.

Díky kompatibilitě chytrého zámku od Netatmo mohou jeho uživatelé propojit se systémem chytré domácnosti Apple Home. Při odemknutí dveří se tak mohou například automaticky zároveň rozsvítit světla na chodbě.

V prodeji bude od příštího týdne za zhruba deset tisíc korun.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality