Hlavní navigace

Obnovu zkolabovaných pracovních úloh výrazně urychluje novinka od Novellu

18. 8. 2009

Sdílet


Dojde-li ke zhroucení fyzického serveru, virtuální kopie jeho pracovní úlohy může být znovu zprovozněna v řádu minut pomocí funkce přepnutí na záložní systém po selhání, kterou tradiční zálohovací nástroje neposkytují. Jakmile je původní fyzický server nahrazen, mohou uživatelé plynule přepnout z virtuálního prostředí na nový fyzický server, i když je náhradní server jiný model nebo značka.
Pokud se původní server podaří opravit, technologie PlateSpin Server Sync výrazně urychluje proces zpětného přepnutí. Místo kopírování celé pracovní úlohy inteligentně zkopíruje pouze změny, k nimž došlo od přepnutí na záložní systém.
Záložní bitové kopie lze snadno transportovat pro vzdálené uložení nebo archivaci a lze je rychle obnovit buď ve virtuálním počítači jakékoli podporované virtualizační platformy, nebo téměř v jakémkoli fyzickém serveru.
Novinka také využívá zdokonalenou technologii blokového přenosu. Na rozdíl od tradičních souborových přenosů, které kopírují celé soubory, replikuje technologie blokového přenosu pouze změněné bloky na diskové úrovni. Výrazně tak podle výrobce omezuje množství přenášených dat, zvlášť po pomalejších linkách WAN s vysokou latencí.
Další nové funkce produktu PlateSpin Protect 8.1:
- Blokové přenosy technologií Server Sync výrazně urychlují přírůstkovou replikaci;
- Podpora synchronizace virtuálního serveru na fyzický výrazně zkracuje dobu obnovení původního opraveného serveru po výpadku;
- Podpora prostředí vSphere 4, Windows Server 2008 a Windows Vista;
- Obnovení na úrovni souborů z chráněných snímků pracovních úloh zkracuje dobu obnovení, pokud je potřeba jen několik souborů nebo složek.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?