Hlavní navigace

Panasonic Lumix DMC-FX70 - kompakt se širokým ohniskem

13. 6. 2010

Sdílet

Panasonic představuje nový kompaktní digitální fotoaparát LUMIX DMC-FX70 s objektivem LEICA DC VARIO-SUMMICRON. Objektiv se pochlubí širokým ohniskem odpovídajícím 24 mm u klasického fotoaparátu,  světelností f2,2 a pětinásobným optickým zoomem. Fotoaparát s rozlišením 14,1 megapixelů patří do řady stylových modelů FX a nabízí i vlastnosti kvalitní videokamery – záznam ve vysokém rozlišení se na kartu ukládá ve formátu AVCHD Lite.

Většina přístrojů v této kategorii nabízí nejkratší ohniskovou vzdálenost 35 mm, jen u některých modelů najdeme hodnotu 28 mm. Panasonic DMC-FX70 tak potěší nadšené fotografy krajiny či architektury nebo milovníky skupinových záběrů.

Panasonic Lumix DMC-FX70


Mezi další vlastnosti patří vylepšený režim inteligentní automatiky iA, jenž nově nabízí funkci „Motion Deblur“ zabraňující pohybové neostrosti - fotoaparát automaticky nastaví optimální citlivost i další expoziční hodnoty, aby maximálně zkrátil expoziční čas. V režimu iA funguje rovněž automatické rozpoznávání tváře, kontinuální ostření, inteligentní nastavení citlivosti, inteligentní automatický výběr motivového programu apod.

O kvalitu snímků i videozáznamů se podle výrobce stará nový obrazový procesor Venus Engine HD II s technologií Inteligentího Rozlišení. Ta dokáže automaticky rozpoznat určité části obrazu (obrysy, jemné barevné přechody či jemnou texturu) a upravit každou individuálním způsobem. V barevných a tonálních přechodech se uplatňuje vylepšený systém redukce šumu.  Za zmínku stojí i výkonná baterie s výdrží cca 360 snímků podle standardu CIPA.

Displej s úhlopříčkou 7,6 cm nabízí dotykové ovládání - dotykem lze ovládat i spoušť, což se hodí především při natáčení videozáznamů. Příznivci videozáznamů jistě ocení, že model DMC-FX70 kromě souborů Motion JPEG ukládá záznam i do formátu AVCHD Lite.

Panasonic FX70 na českém trhu bude k dispozici koncem léta.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?