Hlavní navigace

Sdílení firemních dat lépe zabezpečí novinka od Microsoftu

11. 5. 2010

Sdílet

Nové bezpečnostní produkty, které firmám poskytují vyšší zabezpečení dat v rámci firemní komunikace, uvedla na náš trh společnost Microsoft. Jde o produkty Forefront Protection 2010 pro platformu Microsoft Office SharePoint Server 2010 a bezplatná Active Directory Federation Services 2.0 (AD FS 2.0) pro Windows Server. Firmy díky nim mohou podle výrobce efektivněji komunikovat v rámci svého podniku, s partnery a zákazníky, a to i v případě využívání hostovaných řešení provozovaných prostřednictvím cloud computingu.

Forefront Protection 2010 pro SharePoint poskytuje antivirovou ochranu a zároveň zabraňuje uživatelům nahrávat nebo stahovat infikované dokumenty, prohlížet nevhodný obsah na internetu či citlivé informace. Pro zjednodušení správy obsahuje vestavěnou konzoli pro správu, předdefinované náhledy při prohledávání škodlivých souborů a virů v reálném čase, statistiky počtu virů a automatické aktualizace podpisu. AD FS 2.0 pro Windows Server zase umožňuje využití nové koncepce provozu informačních technologií formou cloud computingu nebo service oriented architecture (SOA).

„Pro moderní podniky je zabezpeční sdíleného obsahu klíčová věc. Ať již je SharePoint 2010 instalován přímo v infrastrukutře zákazníka, nebo formou služeb cloud computingu, jeho obsah je vždy třeba dostatečně zabezpečit proti aktuálním bezpečnostním hrozbám,“ doplňuje Michal Hroch, produktový manažer serverové divize společnosti Microsoft.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?