Hlavní navigace

Software, který dovoluje efektivněji spravovat virtuální servery napříč platformami, představila IBM

4. 8. 2009

Sdílet

Nový systémový software Systems Director VMControl poskytuje nástroj pro správu různých virtuálních serverů - podle výrobce umožňuje vyhledávat, zobrazovat, monitorovat a lokalizovat virtuální prostředky, vytvářet a spravovat virtuální servery, nasazovat a spravovat pracovní úlohy pomocí společného rozhraní pro mainframy IBM System z, pro servery System x s procesory x86, dále BladeCenter a Power Systems AIX, Linux i pro platformy i.
VMControl je součástí rodiny softwarových produktů Systems Director pro správu serverů, úložišť a síťových prvků IBM, který poskytuje funkce pro automatické vyhledání, monitorování a aktualizace fyzických a virtuálních prostředků.
IBM také oznámila možnost upgradu na servery Power Systems další generace s mikroprocesory Power7. Uživatelé si tak mohou zakoupit server 570 nebo 595 s procesory Power6 a potom mohou upgradovat svůj stávající systém, jakmile bude technologie Power7 k dispozici.
Procesory POWER7 nabídnou podle vedení IBM dvakrát až třikrát vyšší výkon než Power6, a to se stejnou spotřebou energie. K dispozici budou ve čtyř, šesti a osmijádrových variantách.
Nové systémy s procesory Power7 budou rovněž obsahovat zdokonalenou virtualizační technologii PowerVM, která umožní klientům zkonsolidovat až 1 000 virtuálních oddílů na systém. Systémy kromě toho prý nabídnou také vylepšení dalších technologických komponent včetně firmwaru a systémového softwaru.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?