Hlavní navigace

Software, který dovoluje efektivněji spravovat virtuální servery napříč platformami, představila IBM

Sdílet

Pavel Louda 4. 8. 2009

Nový systémový software Systems Director VMControl poskytuje nástroj pro správu různých virtuálních serverů - podle výrobce umožňuje vyhledávat, zobrazovat, monitorovat a lokalizovat virtuální prostředky, vytvářet a spravovat virtuální servery, nasazovat a spravovat pracovní úlohy pomocí společného rozhraní pro mainframy IBM System z, pro servery System x s procesory x86, dále BladeCenter a Power Systems AIX, Linux i pro platformy i.
VMControl je součástí rodiny softwarových produktů Systems Director pro správu serverů, úložišť a síťových prvků IBM, který poskytuje funkce pro automatické vyhledání, monitorování a aktualizace fyzických a virtuálních prostředků.
IBM také oznámila možnost upgradu na servery Power Systems další generace s mikroprocesory Power7. Uživatelé si tak mohou zakoupit server 570 nebo 595 s procesory Power6 a potom mohou upgradovat svůj stávající systém, jakmile bude technologie Power7 k dispozici.
Procesory POWER7 nabídnou podle vedení IBM dvakrát až třikrát vyšší výkon než Power6, a to se stejnou spotřebou energie. K dispozici budou ve čtyř, šesti a osmijádrových variantách.
Nové systémy s procesory Power7 budou rovněž obsahovat zdokonalenou virtualizační technologii PowerVM, která umožní klientům zkonsolidovat až 1 000 virtuálních oddílů na systém. Systémy kromě toho prý nabídnou také vylepšení dalších technologických komponent včetně firmwaru a systémového softwaru.

Našli jste v článku chybu?