Hlavní navigace

Spotřebu energie v mnoha budovách umožní snížit pomocí inteligentní správy novinka od firmy Cisco

21. 7. 2009

Sdílet

Umožní jim rovněž více využívat alternativních zdrojů energie nebo automatizovaných programů, které řídí energii podle aktuální potřeby a tím šetří náklady.
Řešení Network Building Mediator snižuje spotřebu energie tím, že propojuje různá zařízení budov jako topení, klimatizace, osvětlení, elektřina nebo bezpečnostní alarmy do jediné IP platformy, která umožňuje jejich inteligentní řízení. Celý systém je například schopen reagovat zapnutím světel a klimatizací, jakmile zaměstnanec vkročí do budovy, a vypnutím těchto zařízení po jeho odchodu. Navíc je schopné vypnout jakékoliv zařízení v budově, jakmile tam nebude nikdo, kdo by ho používal.

„Naše nové řešení je zaměřeno na správu energetické spotřeby jak celého systému budovy, tak jednotlivých zařízení. Připojení všech zařízení i celého systému budovy k IP síti poskytuje nejen přehled o celkové spotřebě, ale i o efektivním fungování jednotlivých zařízení, což umožňuje celý systém sjednotit tak, aby pracoval co nejefektivněji a byl nastaven na míru každé budovy a její spotřeby," říká Marthin De Beer, senior vicepresident společnosti Cisco.
Nové řešení Cisco tak reaguje na rostoucí spotřebu energie především u kancelářských a obchodních budov, která se odráží ve vzrůstajících nákladech jejich majitelů i na zhoršujícím se životním prostředí. Novinka by měla značně zefektivnit správu budov a tyto náklady dostat pod kontrolu. Uspokojuje tak poptávku správců budov, kteří dosud volali po komplexním řešení, které by jim umožnilo řídit energetickou spotřebu a snižovat náklady s využitím alternativních zdrojů energie jako jsou například energie sluneční či větrná.
„Během příštích tří až pěti let bude přibývat lidí, kteří se budou stěhovat do měst. K internetu budou připojeny více než tři miliardy osob. V budoucnu by se tak naše technologie mohly stát i řešením pro města, která využijí propojení informací k efektivnější správě energetické spotřeby a k řešení ekologických problémů, se kterými se některá města potýkají již nyní. Sjednocený systém spotřeby energií zde povede k lepšímu hospodaření města a přispěje ke zkvalitnění životní úrovně jeho obyvatel," prohlásil Wim Elfrink, výkonný vicepresident společnosti Cisco.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?