Hlavní navigace

Videodohled v MHD zvýší bezpečnost cestujících

11. 6. 2014

Sdílet

Řada P39-R je podle výrobce velmi odolná vůči vandalům, ale i proti prachu, vodě, vibracím, otřesům, nárazům a výkyvům teplot. Také nabízí funkci aktivního tampering alarmu, která detekuje případy napadení, například zablokování výhledu či zastříkání sprejem.

P39-R zahrnuje model P3904-R s rozlišením HDTV 720p, dále P3905-R s rozlišením HDTV 1080p a konečně P3915-R s HDTV 1080p rozlišením a možností vstupu pro audio a I/O porty. Každá z těchto variant je dostupná buď s RJ45 konektorem nebo odolným konektorem M12.

Kamery jsou speciálně upraveny tak, aby rychle reagovaly na změny úrovně osvětlení a dokázaly zachovat vysokou kvalitu obrazu. Navíc, funkce progresivního skenu umožňuje zobrazovat pohybující se objekty neporušeně. Mód „Trafic Light“ umožňuje lépe rozpoznávat barvy semaforů ve velmi tmavých scénách.

Požadovaný úhel záběru může být snadno dosažen s pomocí dodaného nástroje, který umožňuje nasměrovat a otáčet kuličku s objektivem a obrazovým snímačem. Tento nástroj lze také použít k výměně a zaostření čočky, když je zapotřebí objektiv s jiným úhlem záběru. Kamery jsou vybaveny počitadlem pixelů, které slouží k ověření, zda rozlišení daného objektu splňuje konkrétní kritéria. 

Cena kamer se pohybuje od 10 do 14 tisíc Kč.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?